הודעות לעיתונות

28.05.24 - שתי חברות הנהלה חדשות בבינלאומי

הבנק הבינלאומי מודיע על מינויה של ורד גולן לסמנכ"לית בבנק, חברת הנהלה  וראש החטיבה העיסקית. זאת במקומו של בנצי אדירי שהודיע לאחרונה על פרישתו מהבנק.

גולן (46) רו"ח מאז 2004 מכהנת בבנק משנת  1996 בשורה של תפקידים, ברובם בחטיבה העיסקית:

מאז 2014 מכהנת גולן כראש סקטור בנייה ונדל"ן בחטיבה העיסקית, תפקיד בו הובילה, ניהלה ופיקחה על תיק האשראי בתחומי הבניה והנדל"ן, וניהלה את קשרי הלקוחות הגדולים של הסקטור.

המינוי אושר על ידי בנק ישראל ויכנס לתוקף ב-1 ליולי.

הבנק מודיע עוד על מינויה של עו"ד ד"ר מוריה הופטמן-דורון לסמנכ"לית, לחברת הנהלה בבנק וליועצת המשפטית הראשית. זאת במקומה של עו"ד חביבה דהן שהודיעה לאחרונה על פרישתה לגימלאות לאחר כהונה של 35 שנים בבנק מתוכם 7 שנים כיועצת המשפטית הראשית של הבנק .

הופטמן-דורון (54) היא בעלת ניסיון מקצועי רחב ומגוון בשורה של תפקידים בכירים כיועצת משפטית במערכת הבנקאית. בתפקידה האחרון כיהנה כמנהלת אגף הייעוץ המשפטי לפיתוח מוצרים, טכנולוגיה וחדשנות בבנק הפועלים ולפני כן כמנהלת אגף הייעוץ המשפטי המרכזי בפועלים. 

בשנים 2009-2018 כיהנה הופטמן-דורון כיועצת המשפטית הראשית של בנק אגוד ולפני כן, בשנים 1993-2009 כיהנה כעורכת דין בבנק הפועלים בתחומי בנקאות מגוונים ובתחום המיזוגים והרכישות, וכסגנית ליועץ המשפטי.

להופטמן-דורון תואר B.LL בהצטיינות מהפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר-אילן ותואר D.Ph במשפטים, גם הוא מאוניברסיטת בר-אילן. בנוסף היא מרצה בתחומי מומחיותה באוניברסיטת רייכמן.

המינוי אושר על ידי בנק ישראל וייכנס לתוקף במועד שיקבע בהמשך.

הדירקטוריון וההנהלה מודים לחביבה דהן על כהונתה רבת השנים במערך הייעוץ המשפטי בבינלאומי בשורה של תפקידים בכירים, בהם תרמה רבות, בתבונתה ובמקצועיותה, להצלחת הבנק ומאחלים למוריה הופטמן-דורון  הצלחה רבה בתפקידה, וכן מודים לבנצי אדירי על כהונתו בבינלאומי בשורה של תפקידים בכירים, בהם תרם רבות להצלחת הבנק וצמיחתו ומאחלים לורד גולן הצלחה רבה בתפקידה.

 

28.05.24 - דוחות כספיים לרבעון הראשון של 2024

הבינלאומי מפרסם דוחות כספיים לרבעון הראשון של 2024

המשקפים ריווחיות גבוהה  תוך המשך שמירה על האיתנות הפיננסית

22.05.24 - הבינלאומי פותח את SELECTED - מועדון למשקיעים כשירים

 הבנק הבינלאומי הודיע על פתיחתו של  מועדון SELECTED -  מועדון ייחודי במערכת הבנקאית המיועד למשקיעים כשירים. משקיעים כשירים הם משקיעים מנוסים ומקצועיים העונים של שתיים מתוך שלוש הדרישות:  בעלי הון עצמי של 12.3 מיליון ש"ח לפחות,  בעלי ידע מוכח בשוק ההון, להם פעילות גדולה בשוק של למעלה מ 30 פעולות ברבעון וחברות עם הון עצמי של  50 מיליון ש"ח ומעלה . חברות שכל בעלי השליטה שלהם הינם לקוחות כשירים - עונות גם הן על ההגדרה של משקיעים כשירים.

 כבנק מוביל בתחומי ניהול הכסף וייעוץ השקעות, מציע הבינלאומי למשקיעים אלה ליווי מקצועי בהתאם לצרכים הייחודיים של לקוחות אלה. הליווי כולל מוצרים ייחודיים, מכשירי השקעה מורכבים ותגובה מהירה לשווקים המשתנים. בנוסף, לקוחות המועדון יוכלו ליהנות ממעטפת בנקאית מפנקת מיובנק פלטינום, כרטיסי אשראי ייעודיים, כנסים ופורומים מקצועיים.

 יורם סירקיס, סמנכ"ל וראש מערך נכסי לקוחות אמר: "מועדון המשקיעים הכשירים הוא מועדון חדשני וייחודי, אולי אפילו פורץ דרך, שמושק דווקא בתקופת אי הוודאות בשווקים הפיננסים, אי וודאות שמגבירה עוד יותר את הצורך של המשקיעים בליווי ותמיכה של ידע מקצועי. הבנק הבינלאומי, המוביל בשוק ההון, מציע למשקיעים הכשירים  את המעטפת המקצועית הכוללת ליווי ויעוץ השקעות אישי ברמה מקצועית גבוהה, המושתת על ראיה רחבה של כלל צרכיו הפיננסיים של הלקוח, תוך שימוש במכשירים פיננסיים חדשניים ומתקדמים".

15.05.24 - חדש בבינלאומי - פקדון מובנה עם מענק המותנה בעליית מדד 500 S&P

הבנק הבינלאומי מציע פקדון מובנה בדולר לתקופה של כשנתיים, הכולל אפשרות לקבלת מענק המותנה בעליית מדד 500 S&P ,מדד המניות המוביל והפופולרי ביותר בארה"ב ובעולם כולו .

 

המענק ינתן בהתאם לתנאים הבאים:

 • במקרה שמדד 500 S&P יעלה עד 25% (כולל) בתקופת הפיקדון, יקבל הלקוח מענק בשיעור של 85%  מעליית המדד .
 • במקרה שמדד 500 S&P יעלה מעל 25% בתקופת הפקדון יקבל הלקוח מענק בשיעור של 21.25% (המהווים 85% משיעור עלייה של 25%).
 • במקרה שמדד 500 S&P ירד/ ישאר ללא שינוי בתקופת הפקדון קרן הפקדון הדולרי תישמר ולא ישולם מענק.    

 

קרן הפקדון מובטחת בדולרים.

 

הפקדון עשוי להתאים ללקוחות המעוניינים להשקיע במדד המניות האמריקאי 500 S&P ללא סיכון של קרן ההשקעה במקרה של ירידת המדד, כך שאם המדד עולה הלקוח מרוויח את מרבית העלייה ואם הוא יורד – הקרן הדולרית מוגנת.

 

*ההשקעה במוצר מותניית בקבלת ייעוץ השקעות. השימוש במדד כפוף לזכויות יוצרים של P&S. התנאים המלאים של המוצר באתר הבנק www.fibi.co.il

 

 

25.04.24 - חדש בבינלאומי - פיקדון שיקלי לשנה בריבית של 5%

חדש בבינלאומי - פיקדון שיקלי לשנה בריבית של 5% ללקוחות שיפתחו תיק השקעות מנוהל על ידי חברת ניהול התיקים של הבנק - הבינלאומי יוניק.

 הבנק הבינלאומי מודיע על מבצע  "פקדון לשנה בריבית של 5% + תיק השקעות מנוהל".

במסגרת המבצע הבנק מציע פקדון שיקלי לשנה בריבית קבועה בשיעור של 5%  לשנה ללקוחות שיפתחו תיק השקעות מנוהל על ידי חברת ניהול התיקים של הבנק -  הבינלאומי יוניק.

מדובר על תיק בהיקף מינימלי של 500 אלף ש"ח כאשר עד שליש מהתיק יופקד בפיקדון המדובר והיתר ינוהל ע"י יוניק לפי מדיניות ההשקעות האישית המותאמת לצרכי הלקוח.

 במסגרת המבצע יוכלו הלקוחות להנות מפטור מלא מעמלות קנייה ומכירה של ניירות ערך. 

עם השקת המבצע אמר יורם סירקיס, סמנכ"ל וראש חטיבת ניהול נכסי לקוחות: "הבינלאומי, הבנק המוביל בשוק ההון ובניהול כספי לקוחות, מציע ללקוחות כל הבנקים הצעת ערך ייחודית של  ניהול תיק המשלב פקדון בנקאי בריבית יוצאת דופן יחד עם ניהול השקעות מקצועי בחברת ניהול תיקים של הבנק המוביל . 

ההצעה מאפשרת ללקוח להנות משילוב של  ריבית קבועה  ואטרקטיבית במיוחד בפיקדון ולצד זאת תיק השקעות המותאם אישית לכל לקוח ".

 חברת ניהול התיקים הבינלאומי יוניק מנהלת נכסים בהיקף של למעלה מ- 2.5 מיליארד ש"ח  ומנוהלת על ידי מצביא רענן. החברה בבעלות מלאה של הבנק הבינלאומי. 

12.03.24- פרסום דו"חות כספיים רבעון רביעי 2023

מדינת ישראל נמצאת במלחמה קשה במספר חזיתות, מאז מתקפת הטרור הרצחנית בדרום בשביעי באוקטובר. גיוסם של מאות אלפי חיילי מילואים ופינויים של תושבי עשרות ישובים בדרום ובצפון, לצד הצורך במימון הוצאות המלחמה וסיוע לנפגעים, כל אלה משפיעים על המשק.
עם פרוץ המלחמה, הבינלאומי נרתם לסייע ללקוחות בשורה של מהלכים הכוללים הטבות והקלות משמעותיות. כבנק של כוחות הבטחון אנו מעניקים הטבות ייחודיות גם לחיילי המילואים והקבע. 
הבינלאומי הרחיב את התמיכה בקהילה ומסייע לנפגעים, בין היתר, מלווה את קיבוץ ניר עוז  ומסייע  החל מהצרכים המיידיים  וכן ביעוץ ותמיכה עד לשיקומו.
אנו מייחלים לשובם של החטופים כולם, מאחלים החלמה מהירה לפצועים הרבים, משתתפים בצער משפחות הנופלים והנרצחים ומצדיעים בהערכה רבה לחיילות ולחיילי צה"ל.
אלי כהן, מנכ"ל הבנק בינלאומי: "הכלכלה הישראלית מושתתת על יסודות כלכליים חסונים ובריאים, תוך הובלה עולמית בתחומי חדשנות וטכנולוגיה. ידענו להתאושש מתקופות קשות בעבר ולחזור לשגשג במהרה. יש לכלכלה הישראלית את החוזקות להבטיח שכך יהיה גם הפעם, על אף שמדובר באחד המשברים המורכבים שידעה מדינת ישראל.
הבינלאומי מגיע איתן לתקופה המורכבת, עם כריות הון מהגבוהות במערכת, יחסי נזילות גבוהים, ותיק אשראי איכותי ומבוזר. כל אלה, הם פרי של מדיניות זהירה ואחראית וניהול סיכונים מחושב ומוקפד ומתבטאים בתוצאות ובהישגי הבנק. כמו כן הם יאפשרו לבנק עם סיום המשבר, לצמוח ולתמוך בצרכי המשק בהתאם למדיניות הבנק.
הבינלאומי ימשיך לעמוד לצד לקוחותיו, לסייע לנפגעים ולתמוך בקהילה, וכן להתמודד עם המשבר ככל שידרש בתקווה לסיומו המהיר ".
דוחות הבנק הבינלאומי לשנת 2023:
רווח נקי של 2,172 מיליון ש"ח בשנת  2023
התשואה להון - 19.7%
רווח נקי של  499 מיליון ש"ח ברבעון הרביעי של שנת 2023
התשואה להון -17%
האשראי לציבור גדל בשנת 2023 בשיעור של 1.8% 
פקדונות הציבור גדלו בשנת 2023 בשיעור של 13.6% 
תיק נכסי הלקוחות צמח ב-20% לכ-672 מיליארד ש"ח
יחס הון עצמי רובד 1- 11.35% ויחס כיסוי הנזילות -156%
דירקטוריון הבנק החליט על חלוקת דיבידנד 
בסך של 269 מיליון ש"ח
הבינלאומי מפרסם דוחות כספיים לשנת  2023 
המשקפים ריווחיות גבוהה  תוך המשך שמירה על האיתנות הפיננסית: 
הרווח הנקי של קבוצת הבינלאומי הסתכם בשנת 2023 ב- 2,172 מיליון ש"ח, גידול של 30.3% בהשוואה לשנת 2022. התשואה להון -19.7%, בהשוואה ל-16.6% בשנת 2022. 
ברבעון הרביעי של השנה הסתכם הרווח הנקי ב-499 מיליון ש"ח, גידול בשיעור של 9.7% ביחס לרבעון השלישי של 2023 וקיטון בשיעור של 6.9% ביחס לרבעון המקביל אשתקד.  התשואה  להון - 17%.  
סך ההכנסות בשנת 2023 הסתכמו ב-6,618 מיליון ש"ח, גידול של 22.2% בהשוואה לשנת 2022.  הרווח המימוני מפעילות שוטפת גדל בשנת 2023 ב-28.3% והסתכם ב-5,151 מיליון ש"ח, גידול שמוסבר בעיקר מהשפעת עליית הריבית השיקלית והדולרית ומהשפעת העלייה בהיקפי הפעילות.
סך ההוצאות בגין הפסדי אשראי הסתכמו בשנת 2023 ב-502 מיליון ש"ח, שיעור של 0.42% מתיק האשראי, גידול בסך של 379 מיליון ש"ח בהשוואה לשנת 2022. בשנת 2023 חל גידול בהפרשה הקבוצתית בסך של 337 מיליון ש"ח בעיקר בגין החשש מהשפעות מקרו כלכליות חזויות, לנוכח אי הוודאות בתנאים הכלכליים, בין היתר, עקב ההשלכות הנובעות מהמלחמה, השפעת עליית הריבית וההסתברות להאטה כלכלית. 
תיק אשראי איכותי - יחס ה- NPL הנמוך של הבנק, יחס שמצביע על איכות תיק האשראי (יתרת החובות שאינם צוברים או בפיגור של 90 יום ויותר מהאשראי לציבור) שומר על רמות נמוכות ועמד על 0.6%. בנוסף, במהלך השנה האחרונה הגדיל הבנק את יחס הכיסוי הכולל (שיעור יחס ההפרשה הכוללת להפסדי האשראי מסך האשראי לציבור) משיעור של 1.12% ל-1.5%. 
ההוצאות התפעוליות והאחרות הסתכמו בשנת 2023 ב-2,877  מיליון ש"ח, גידול בשיעור של 4.4% ביחס לשנת 2022,  הנובע בעיקר בשל עלייה בשכר השוטף וכן  מגידול בהוצאות מחשב, שיווק ופרסום.
יחס היעילות הגיע בשנת 2023 ל-43.5%  לעומת 50.9% בשנת 2022.  הבנק ממשיך להשקיע בתהליכי התייעלות שכוללים, בין היתר, ייעול תהליכי עבודה, שילוב אוטומאציה בתהליכים וחדשנות טכנולוגית.
האשראי לציבור גדל ביחס לתקופה המקבילה בשנת 2022 בשיעור של 1.8% והסתכם ב-119,240 מיליון ש"ח. 
פקדונות הציבור צמחו בשנה האחרונה בשיעור של 13.6%   והסתכמו  ב-191,125 מיליון ש"ח.   
סך תיק נכסי הלקוחות גדל  ב-20% בשנה האחרונה והסתכם בכ-672.1 מיליארד ש"ח . 
ההון המיוחס לבעלי מניות הבנק עלה ל-12,071 מיליון ש"ח , גידול בשיעור של 14.3% ביחס לסוף שנת 2022. 
יחס הון עצמי רובד 1 עלה ל- 11.35% לעומת 10.42%  ב-31 בדצמבר 2022. 
יחס כיסוי הנזילות עלה לשיעור של 156% לעומת 127% בשנת 2022. 
בשים לב לפניות  המפקח על הבנקים בדבר "תכנוני הון ומדיניות חלוקת רווחים" ועל רקע רמת אי הוודאות הגבוהה בשווקים בארץ בעקבות המלחמה, כמו גם רמת אי הוודאות הנמשכת בשווקים בעולם, החליט דירקטוריון הבנק לאשר חלוקת דיבידנד במזומן לבעלי המניות בסך של 269  מיליון ש"ח, המשקפים השלמת חלוקת דיבידנד לשיעור של 50% מהרווח הנקי של המחצית הראשונה של שנת 2023 ו-20% מהרווח הנקי של המחצית השנייה של שנת 2023. דירקטוריון הבנק ימשיך לדון בהמשך יישומה של מדיניות חלוקת דיבידנד של הבנק לאור ההתפתחויות והשפעתן על המשק ועל הבנק. 

22.01.24 - עדי אלרום מונה לסמנכ"ל בבנק מסד

אלרום יכהן כראש אגף בנקאות ונכסי לקוחות במקומה של איריס ניסנקורן שפרשה מהבנק

עדי אלרום מונה לסמנכ"ל וחבר הנהלת בנק מסד - הבנק של המורים מקבוצת הבינלאומי. אלרום יכהן כראש אגף בנקאות ונכסי לקוחות במקומה של איריס ניסנקורן שפרשה מהבנק. 

אלרום (55) בעל תואר ראשון בכלכלה ומשפטים, ותואר שני במנהל עסקים, בנקאי עתיר ניסיון שמילא שורה של תפקידים במגוון תחומים בבנק הפועלים. בתפקידו האחרון ניהל את מערך הבקרה וגביית חובות של הבנק.

הנהלת מסד והדירקטוריון מודים לאיריס ניסנקורן על תרומתה הרבה לבנק ומאחלים בהצלחה לעדי אלרום.

המינוי יכנס לתוקף ב-4.2.2024.

29.11.23 - פרסום דו"חות כספיים רבעון שלישי 2023

ב-7 באוקטובר נפתחה מתקפת טרור רצחנית ואכזרית על מדינת ישראל. לב כולנו עם המשפחות שאיבדו את יקיריהן ואנו מבקשים להביע את השתתפותנו בצערן העמוק של משפחות הנרצחים וההרוגים. אנו שולחים איחולי החלמה מהירה לפצועים ומתפללים לשלומם ולהשבתם של כלל החטופים במהרה. ברצוננו לחזק את ידי חיילי צה״ל וכוחות הביטחון שנלחמים בעוז ובגבורה ומייחלים לשובם בשלום. כוח הרצון ויכולת העמידה הם שמות נרדפים לעם ישראל. ביחד ננצח.

הבנק הבינלאומי מעניק שירותים בנקאיים מתחילת הלחימה ולאורך תקופת המלחמה במרבית הסניפים בערים ובבסיסי הצבא, וכן שולח סניפים ניידים לאזורי המפונים ולבסיסים. הבנק  נרתם לסיוע והקלה למגוון אוכלוסיות שנפגעו במהלך מלחמת "חרבות ברזל" ונקט בשורת צעדים לטובת הקהילה:

• הגדלת תקציב התרומות באופן משמעותי בהיקף של מיליוני ש"ח, לתמיכה בתושבי העוטף ובלוחמים. במסגרת זו העמיד הבנק תקציב משמעותי לתמיכה ולווי בקיבוץ ניר עוז בתהליך השיקום וזאת לצד תרומות לכוחות הביטחון, לישובים נוספים בעוטף, לבתי חולים ועוד. 

• עובדי הבנק לוקחים חלק במגוון התנדבויות ותומכים במאמץ המלחמתי. 

ללקוחות הבנק, מעמיד הבנק שורה של הקלות והטבות: 

• לתושבי העוטף ושדרות- חצי שנה של שקט מתשלום המשכנתא- המורכבת מוויתור על שלושה חודשי תשלום ועוד שלושה חודשים של דחייה ללא תשלום ריבית.

•  ללקוחות המתגוררים בעוטף מציע הבנק גם הלוואה עד סכום של 20,000 ש"ח ללא ריבית והצמדה לתקופה של שנתיים.  

• הבנק הקים מוקד טלפוני מיוחד לתושבי העוטף.

• ללקוחות שמתגוררים עד 30 ק"מ מגבול הרצועה, חיילי מילואים ותושבים שפונו מביתם בדרום ובצפון, מעניק הבנק דחייה של משכנתאות והלוואות ל-3 חודשים ללא תשלום ריבית על הדחייה, פטור מעמלות ועוד. 

• כבנק המחזיק במותג הבנקאי ״אוצר החייל״- הבנק של כוחות הביטחון, מעניק הבינלאומי הטבות ייחודיות והקים  קרן להלוואות ללא ריבית בהיקף של 100 מיליון ש"ח ללקוחות משרתי הקבע. הקרן מעניקה הלוואות ללא ריבית בהיקף של עד 24,000 ש"ח למשרתי הקבע - המתגוררים בדרום (עד 30 ק״מ מהגבול) ומפוני הצפון, ובהיקף של עד 12,000 ש"ח למשרתי הקבע המתגוררים בשאר יישובי הארץ . 

• משרתי הקבע זכאים בבינלאומי גם לדחייה של 3 חודשים של תשלומי המשכנתא ללא ריבית על הדחייה. 

אומדן העלויות הכרוכות לבנק הקשורות בהטבות ללקוחות על מנת להתמודד עם השלכות המלחמה, מוערכות בסך של עד 120 מיליון ש"ח בניצול מלא (מהווה כ-7%  מהרווח הנקי בתשעת החודשים הראשונים של השנה). 

איתנות פיננסית גבוהה:

 יחס הון עצמי רובד 1 לרכיבי סיכון 10.84%,  1.6% מעל היחס הרגולטורי הנדרש

יחס כיסוי הנזילות גבוה ועלה לשיעור של 142%

רווח נקי של 455 מיליון ש"ח לבינלאומי ברבעון השלישי של שנת 2023

התשואה להון -16%

רווח נקי של 1,673 מיליון ש"ח בתשעת החודשים הראשונים של 2023

התשואה להון - 20.5%

ברבעון השלישי המשיך הבנק להגדיל את ההפרשה הקבוצתית להפסדי אשראי בשל עליית אי הוודאות ורמת הסיכון הנובעת מההשלכות הכלכליות האפשריות  של המלחמה. בהתאם, ההוצאות בגין הפסדי אשראי הסתכמו ברבעון השלישי ב -165 מיליון ש"ח (שיעור של 0.55% מתיק האשראי),  גידול  של 122 מיליון ש"ח לעומת הרבעון המקביל אשתקד, הנובע כולו מההפרשה הקבוצתית להפסדי אשראי.

יחס ה- NPL הנמוך של הבנק, יחס שמצביע על איכות תיק האשראי שומר על רמות נמוכות והגיע ל-0.49%.

הבינלאומי מפרסם דוחות לתשעת החודשים הראשונים של שנת 2023 המשקפים המשך צמיחה בתחומי פעילות הליבה של הבנק תוך המשך שמירה על האיתנות הפיננסית: 

הרווח הנקי של קבוצת הבינלאומי הסתכם בתשעת החודשים הראשונים של השנה ב- 1,673 מיליון ש"ח, גידול של 48% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. התשואה להון - 20.5%. 

ברבעון השלישי של השנה הסתכם הרווח הנקי ב-455 מיליון ש"ח, בהשוואה ל-467 מיליון ש"ח בתקופה המקבילה אשתקד,  קיטון בשיעור של 2.6% וירידה של 22.5% ביחס לרבעון השני של 2023. התשואה  להון - 16%.  

סך ההכנסות בתשעת החודשים הראשונים של השנה הסתכמו ב-5,036 מיליון ש"ח, גידול של 32.3% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. ברבעון השלישי הסתכמו סך ההכנסות ב-1,601 מיליון ש"ח, גידול של כ-12%, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד וירידה של 7.7% בהשוואה לרבעון השני של 2023. 

הרווח המימוני מפעילות שוטפת גדל בתשעת החודשים הראשונים של השנה ב-43.7% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד, גידול שמוסבר בעיקר מהשפעת עליית הריבית השיקלית והדולרית ומהשפעת העלייה בהיקפי הפעילות.

סך ההוצאות בגין הפסדי אשראי הסתכמו ברבעון השלישי ב-165 מיליון ש"ח, שיעור של 0.55% מתיק האשראי, גידול בסך של 122 מיליון ש"ח בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, הנובע כולו מההפרשה הקבוצתית להפסדי אשראי עקב אי הוודאות בשל ההשלכות הכלכליות של המלחמה.  ההוצאות להפסדי אשראי הסתכמו בתשעת החודשים הראשונים ב-336 מיליון ש"ח, שיעור של 0.38% מתיק האשראי, ועלייה של 262 מיליון ש"ח ביחס לתקופה המקבילה אשתקד.  הגידול נובע מעלייה בהפרשה הקבוצתית בעיקר בשל התאמות של ההפרשה הקבוצתית, בגין החשש מהשפעות מקרו כלכליות חזויות, לנוכח אי הוודאות בתנאים הכלכליים, בין היתר, עקב ההשלכות הנובעות מהמלחמה , השפעת עליית הריבית וההסתברות להאטה כלכלית. ההפרשה להפסדי אשראי כוללת הכנסה פרטנית בסך של 31  מיליון ש"ח.

יחס ה- NPL הנמוך של הבנק, יחס שמצביע על איכות תיק האשראי (יתרת החובות שאינם צוברים או בפיגור של 90 יום ויותר מהאשראי לציבור) שומר על רמות נמוכות והגיע ל-0.49% (ככל שהשיעור נמוך יותר הדבר מעיד על איכות גבוהה יותר של האשראי). 

במהלך השנה האחרונה הגדיל הבנק את יחס הכיסוי הכולל (שעור יחס ההפרשה הכוללת להפסדי האשראי מסך האשראי לציבור) ב-25% משיעור של 1.1% ל-1.37%. 

ההוצאות התפעוליות והאחרות הסתכמו ברבעון השלישי ב-733 מיליון ש"ח, ירידה קלה ביחס לרבעון השני של השנה, אז הסתכמו ההוצאות התפעוליות והאחרות ב-740 מיליון ש"ח; ועליה של 7.5% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. בתשעת החודשים הראשונים של השנה הסתכמו ההוצאות התפעוליות והאחרות ב-2,197 מיליון ש"ח, גידול של 8.3% הנובע בעיקרו מעלייה  בהוצאות שכר בגין הפרשה למענקים, ועלייה בשכר השוטף הנובעת, בין היתר, מחתימה על הסכמי עבודה ל- 2023-2026.

יחס היעילות  עומד בתשעת החודשים הראשונים של שנת 2023  על 43.6%  לעומת 53.3% בתקופה המקבילה אשתקד ו- 50.9% בשנת 2022. הבנק ממשיך להשקיע בתהליכי התייעלות שכוללים, בין היתר, יעול תהליכי עבודה, שילוב אוטומאציה בתהליכים וחדשנות טכנולוגית.

האשראי לציבור גדל בשיעור של 3.8% בשנה האחרונה והסתכם ב-120,073 מיליון ש"ח. היתרה הממוצעת של האשראי לציבור צמחה בשיעור של 8.3% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. הצמיחה באשראי נעשית תוך שמירה על סיכון מידתי. 

פקדונות הציבור צמחו בשנה האחרונה בשיעור של 9.9%  והסתכמו  ב-181,274 מיליון ש"ח.   

תיק נכסי הלקוחות גדל  ב-15% בשנה האחרונה והסתכם בכ-634.3 מיליארד ש"ח . 

ההון המיוחס לבעלי מניות הבנק עלה ל-11,583 מיליון ש"ח , גידול בשיעור של 13.2% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. 

יחס הון עצמי רובד 1 עלה ל- 10.84% לעומת 10.42% ב-31 בדצמבר 2022. היחס גבוה ב-1.6%  מהיחס הרגולטורי המינימלי הנדרש (סך של כ-1.7 מיליארד ש"ח  מעל ההון הרגולטורי הנדרש).

יחס כיסוי הנזילות עלה לשיעור של 142% לעומת 127% בשנת 2022. 

מדיניות חלוקת הדיבידנד היא שנתית (לא רבעונית) של חלוקה בשיעור של עד 50% מהרווח הנקי השנתי. על רקע רמת אי הוודאות הגבוהה בשווקים בארץ בעקבות המלחמה, כמו גם רמת אי הוודאות הנמשכת בשווקים בעולם, החליט דירקטוריון הבנק לאשר חלוקת דיבידנד במזומן לבעלי המניות בסך של 90 מיליון ש"ח (ברוטו). מובהר כי לא חל שינוי במדיניות חלוקת הדיבידנד של הבנק והיא נותרה בעינה: מדיניות חלוקה שנתית (לא רבעונית) של עד 50% מהרווח הנקי השנתי. דירקטוריון הבנק ימשיך לדון בהמשך יישומה של מדיניות חלוקת דיבידנד של הבנק לאור ההתפתחויות והשפעתן על המשק. 

סמדר ברבר-צדיק, מנכ"ל הבינלאומי: "הבינלאומי נכנס לתקופת אי הוודאות שנוצרה בעקבות המלחמה, כבנק איתן, חזק ויציב עם איתנות פיננסית (נזילות והון) גבוהה ותיק אשראי איכותי ומפוזר. 

הבנק מציג ריווחיות גבוהה לאורך זמן, המשך צמיחה אחראית במגוון הפעילות תוך שמירה על פיזור ואיכות הנכסים. הצמיחה בהכנסות מאפשרת לבנק ליצור כריות בטחון גבוהות יותר בעת הזו, הן כריות להפסדי אשראי, והן כריות הון, בעיקר על רקע רמת אי הוודאות במשק והחשש מהשפעות מאקרו כלכליות חזויות, וההתפתחויות בתנאים הגיאו- פוליטיים. 

אנו מבקשים להביע השתתפותנו בצערן העמוק של משפחות ההרוגים ולשלוח איחולי החלמה מהירה לפצועים. אנו מייחלים לשלומם ולהשבתם של כלל החטופים במהרה ומחזקים את ידי חיילי צה״ל וכוחות הביטחון שנלחמים בעוז ובגבורה, ומתפללים לשובם בשלום. 

ברצוני להודות לדירקטוריון, להנהלה ולעובדי הבינלאומי על האמון והזכות שנפלה בחלקי לעמוד בראש הבנק הטוב במערכת, ולאחל הצלחה רבה למנכ"ל הנכנס- אלי כהן". 

16.11.23- ליליה קפלן מונתה ל-CRO בבינלאומי במקום המנכל הנכנס אלי כהן

דירקטוריון הבנק הבינלאומי אישר אמש את מינויה של ליליה קפלן (52) לתפקיד מנהלת סיכונים ראשית -CRO של הבנק במקומו של אלי כהן שמונה למנכ״ל הבנק. קפלן תתמנה לסמנכ״לית ולחברת הנהלה בבנק. 

קפלן כיהנה קודם לכן בשורה של תפקידים בבנק מאז 2010 בינהים מנהלת תחום באזל 2 בבנק, ראש מטה ועוזרת מנכל , ומאז 2019 מנהלת מערך התכנון, התייעלות ודאטה. קפלן מכהנת גם כדירקטורית בחברת האשראי כאל .כמו כן כיהנה כדירקטורית בבנק  מסד- מקבוצת  הבינלאומי.
לפני כן היתה קפלן מנהלת פרוייקטים בחברת הייעוץ HMS. 
קפלן היא רו״ח, בוגרת תואר ראשון בחשבונאות, סטטיסטיקה וחקר ביצועים ותואר שני במדעי המחשב. 

יותר מוקדם השבוע הודיע הבנק כי מינויו של אלי כהן למנכ״ל יכנס לתוקף ב 30/11. המינוי של קפלן יכנס לתוקף גם כן במועד זה.  

17.10.23- הבינלאומי הקצה חבילת סיוע בהיקף של מיליוני שקלים לתמיכה בתושבי העוטף ובלוחמי כוחות הביטחון

הבנק מלווה ותומך בקיבוץ ניר עוז , מסייע לכוחות הביטחון ולבתי חולים.  בנוסף הבנק מעניק הקלות בנקאיות והטבות בעיקר לתושבי אזורי הלחימה 
עם פרוץ המלחמה הבנק הבינלאומי נרתם על מנת לסייע ולתמוך במאמץ המלחמתי והגדיל את תקציב התרומות תוך הקצאת  חבילת סיוע בהיקף של מיליוני שקלים רבים לתמיכה בתושבי העוטף ובלוחמים. הבנק הקים פורום ייעודי לגיבוש מתווה להמשך סיוע למאמץ המלחמתי. 
אחת הפעילויות העיקריות מתמקדת בליווי ותמיכה בקיבוץ ניר עוז, אחד הקיבוצים שספג מהלומה כבדה מנשוא. הבנק פועל ויפעל לתמיכה ברווחת תושבי הקיבוץ וצרכיהם בתקופה קשה זו. בנוסף, עובדי הבנק ילוו  את התושבים, ייתנו מענה לצרכים שיעלו ויתמכו בהתאוששותם ושיקומם.
במקביל לכל אלה הבנק העביר תרומות משמעותיות בין היתר לגופים הבאים:
 • פורום העסקים- הבנק שותף משמעותי בפורום. התרומות מועברות ישירות למפוני העוטף 
 • הבנק הרחיב את התרומות לעמותות שעובדות עם כוחות הביטחון ואזרחים מפונים
 • סיוע לבתי חולים – רכישת ציוד ייחודי ונדרש לבתי חולים בפריפרייה
 • סיוע לתושבי קיבוצים נוספים  בעוטף למשל באמצעות רכישת מחשבים ופעילויות רווחה   
 • תרומה לעידוד ותמיכה בגדודים אותם מאמץ הבנק במסגרת פרויקט "אמץ לוחם" 
 • הוקצה תקציב ייעודי לתמיכה בבסיסים בהם סניפי אוצר החייל לרווחת החיילים
בנוסף עובדי הבנק נרתמים ורבים מהם פועלים במגוון נושאים: סיוע לוגיסטי לחיילים, איסוף ציוד ושינועו, סיוע למשפחות פצועים, סיוע לתושבי העוטף והתנדבויות להעברת פעילויות לילדי מפונים. 
הבנק מוגדר כשרות חיוני והוא פועל לסייע להמשך פעילותו השוטפת של המשק, לעמוד לצד הלקוחות ולהעניק את השירות הטוב ביותר ולתמוך בהמשך פעילותם הפיננסית. העובדים, ממשיכים לתת מענה מקצועי ללקוחות בין היתר באמצעות שירותים ייחודיים: 
 • פתיחת קו שירות מיוחד לתושבי הדרום וקו ייעודי נוסף לתושבי העוטף 
 • פתיחת סניפים נוספים מעבר להוראות בנק ישראל כולל באזור של עד 40 ק"מ מהרצועה, תוך שמירה על בטחון העובדים 
 • עיבוי הצוותים העונים להתכתבות עם בנקאי ובמוקדי השרות
 • פניה יזומה לאלפי תושבי העוטף לבירור צרכים וטיפול ממוקד
כמו כן הבנק פועל למתן הטבות משמעותיות ללקוחות:
 • הלוואות ללא ריבית לתושבי עוטף עזה 
 • הלוואות  לכוחות הביטחון אנשי מילואים ותושבי הדרום 
 • דחיית תשלומי הלוואות והקלות לבעלי משכנתאות  
 • הגדלת מסגרות אשראי 


נמשיך לבחון באופן שוטף את המשך הדרך למתן סיוע ותמיכה במאמץ המלחמתי ונעמוד לצד תושבי עוטף עזה וכוחות הביטחון בתקווה לשיקום מלא וחזרה לשגרה בטוחה ואיתנה.

04.09.23 - הבינלאומי משיק את ME - הסניף הדיגיטלי הראשון של קבוצת הבינלאומי

הבינלאומי משיק את  ME - הסניף הדיגיטלי הראשון של קבוצת הבינלאומי, שמעניק שרות באמצעות צוות בנקאים מקצועי, מיומן וקבוע שנותן מענה אישי ומהיר  ללא צורך בהגעה פיזית. הכל מתבצע מרחוק באמצעות הדיגיטל, הטלפון או התכתבות עם בנקאי. 

Me - סניף רב מותגי שישרת את לקוחות הבינלאומי ואוצר החייל, הוא הסניף הדיגיטלי הראשון של הבינלאומי. שעות המענה  של הסניף ארוכות מהרגיל והוא פתוח בכל יום החל מהשעה 8:30 ועד 19:00, ובימי שישי וערבי חג עד השעה 13:00.

Me מאוייש על-ידי צוות בנקאים אישי וקבוע, שחוזר ללקוחות עוד באותו יום עסקים. הצוות ממליץ, מקדם, ונותן מענה מהיר הן באמצעות התכתבות ישירה של הלקוח עם הצוות והן טלפונית. ניתן גם לתאם מראש שיחה עם בנקאי במועד שנוח ללקוח. 

לקוחות Me  מצורפים למסלול המיוחד HI DIGITAL*, המעניק הטבות קבועות בניהול חשבון ביניהם פטור מלא מעמלות ערוץ ישיר,  פטור מעמלת פקיד אחת לרבעון , ופטור מעמלת השלמה למינימום,  5 פנקסי צ'קים חינם בשנה, החזר עמלות בגובה 30% על מגוון פעולות בדיגיטל בני"ע (עמלת קנייה מכירה של ני"ע מקומיים וזרים), ומט"ח (עמלת חליפין ועמלת העברה לחו"ל ומחו"ל). 

עם השקת הסניף אמר רון גריסרו ראש החטיבה הבנקאית: "כבנק מוביל באיכות השרות, ובפיתוח חדשנות דיגיטלית, הבינלאומי משיק סניף דיגיטלי המשלב קידמה טכנולוגית יחד עם שרות אישי ומקצועי של בנקאיים אנושיים שעומדים לשרות הלקוחות בערוצים הדיגטלים והטלפונים. כך יכול הסניף הדיגיטלי להעניק שרות אישי, מקצועי, ומיידי לצד ניהול פיננסי חכם ויוזם של חשבון הלקוח". 

בתמונה: הסמנכ"ל רון גריסרו, איריס בר לב  מנהלת הסניף ויעל מימרן מנהלת הפרוייקט 

צילום – יח"צ, מותר לשימוש ללא תמורה

15.08.23 - פרסום דו"חות כספיים רבעון שני 2023

רווח נקי של 587 מיליון ש"ח לבינלאומי ברבעון השני של שנת 2023

התשואה להון -21.3%

האשראי לציבור  צמח ב-5.4% בשנה האחרונה

וב-2.5%  במחצית  הראשונה  של השנה

פקדונות הציבור צמחו ב-8.8% בשנה האחרונה

וב- 6.4%  במחצית הראשונה של השנה

ההוצאות להפסדי אשראי הסתכמו במחצית ב-171 מיליון ש"ח

עלייה שנובעת מגידול של 198 מיליון ש"ח בהפרשה קבוצתית

יחס היעילות במחצית השנה - 42.6%

יחס הון עצמי רובד 1 לרכיבי סיכון -10.64%

הבינלאומי מפרסם דוחות לרבעון השני של שנת 2023 המשקפים המשך צמיחה בכל תחומי פעילות הליבה של הבנק תוך המשך שמירה על האיתנות הפיננסית:

האשראי לציבור גדל בשיעור של 5.4% בשנה האחרונה (ביחס ל-30.6.22) והסתכם  ב-120,028 מיליון ש"ח. במחצית הראשונה של השנה  (ביחס ל-31.12.22) גדל האשראי לציבור בשיעור של 2.5%. הצמיחה באשראי נעשית תוך שמירה על סיכון מידתי.

פקדונות הציבור צמחו בשנה האחרונה בשיעור של 8.8%. והסתכמו  ב-179,013 מיליון ש"ח.   במחצית הראשונה של השנה  גדלו פקדונות הציבור בשיעור של 6.4%. תיק נכסי לקוחות צמח בשיעור של 8.8% והסתכם ב-612 מיליארד ש"ח .

הרווח הנקי של קבוצת הבינלאומי הסתכם ברבעון השני של השנה  ב-587 מיליון ש"ח, בהשוואה ל-342 מיליון ש"ח בתקופה המקבילה אשתקד,  גידול בשיעור של 71.6% . התשואה  להון -21.3%. 

במחצית הראשונה של השנה הסתכם הרווח הנקי ב- 1,218 מיליון ש"ח, גידול של 83.4% בהשוואה למחצית המקבילה אשתקד. התשואה להון במחצית השנה- 22.6%. 

סך הכנסות הבנק במחצית  הראשונה של השנה הסתכמו ב-3,435 מיליון ש"ח, גידול של כ-44.4%, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. הגידול מוסבר מהשפעת עליית הריבית השיקלית והדולרית, מהשפעת השינויים במדד ומהשפעת העלייה בהיקפי הפעילות העיסקית.

ההוצאות התפעוליות והאחרות הסתכמו במחצית הראשונה של השנה ב- 1,464 מיליון ש"ח, עליה של 8.8% שנובעת בעיקרה מגידול בהוצאות שכר בגין הפרשה למענקים, ועלייה בשכר השוטף. הגידול בהוצאות שכר נובע, בין היתר,  מחתימה על הסכמי עבודה לשנים 2023-2026.

חלק הבנק ברווח חברה כלולה (כאל) לאחר השפעת מס הסתכם במחצית הראשנה של השנה ב-84 מיליון ש"ח, בהשוואה ל-37 מיליון ש"ח בתקופה המקבילה אשתקד, גידול שנובע בעיקר מרווח חד פעמי ברבעון הראשון של 2023 ממכירת  בניין כאל.

ההון המיוחס לבעלי מניות הבנק עלה ל-11,292 מיליון ש"ח, גידול בשיעור של 6.9% ביחס ל-31 בדצמבר 2022.

יחס הון עצמי רובד 1 עלה ל- 10.64%, גבוה ב-1.4 נקודות אחוז  מהיחס הרגולטורי הנדרש.  ב-31 בדצמבר 2022 עמד היחס על 10.42%. יחס ההון הכולל עלה גם הוא ועמד על 13.92% לעומת 13.75% ב-31 בדצמבר 2022, 1.42 נקודות אחוז  מעל היחס הרגולטורי הנדרש.

יחס כיסוי הנזילות עלה לשיעור של 134% לעומת 127% בשנת 2022.
בהתחשב בכך שמדיניות חלוקת הדיבידנד מתייחסת לחלוקה שנתית של עד 50% מהרווח הנקי השנתי, ובעיקר על רקע רמת אי הוודאות בשווקים בארץ ובעולם, החליט דירקטוריון הבנק, לאשר חלוקת דיבידנד  בסך כולל של 220 מיליון ש"ח בדומה לרבעון הראשון של השנה.

יחס היעילות עומד במחצית הראשונה של שנת 2023  על 42.6% לעומת 56.6% במחצית המקבילה אשתקד ו- 50.9% בשנת 2022. הבנק ממשיך להשקיע בתהליכי התייעלות שכוללים, בין היתר, ייעול תהליכי עבודה, שילוב אוטומאציה בתהליכים  וחדשנות טכנולוגית.

סך ההוצאות בגין הפסדי אשראי הסתכמו במחצית הראשונה  של השנה ב 171 מיליון ש"ח בהשוואה ל-31 מיליון ש"ח בתקופה המקבילה אשתקד, גידול של 450%, גידול הנובע מההפרשה הקבוצתית להפסדי אשראי. בששת החודשים הראשונים של השנה חל גידול בהפרשה הקבוצתית בסך של 198 מיליון ש"ח, בעיקר בשל התאמות של ההפרשה הקבוצתית, בגין החשש  מהשפעות מאקרו כלכליות חזויות, לנוכח  אי הוודאות בתנאים הכלכליים, בין היתר בשל השפעת עליית הריבית, ההתפתחויות בתנאים הגיאו פוליטיים בארץ ובעולם וההסתברות להאטה כלכלית. הבנק ממשיך לבנות כריות בטחון עקב אי הוודאות הכלכלית. ההפרשה הפרטנית בגין הפסדי אשראי הסתכמה במחצית הראשונה של השנה בהכנסה של 27 מיליון ש"ח, בהשוואה ל-13 מיליון ש"ח בתקופה המקבילה אשתקד.

יחס ה- NPL הנמוך של הבנק, יחס שמצביע על איכות תיק האשראי (יתרת החובות שאינם צוברים או בפיגור של 90 יום ויותר מהאשראי לציבור) השתפר וירד ל-0.49% ביחס ל-0.55% בתקופה המקבילה אשתקד. שיעור יתרת ההפרשה להפסדי אשראי מיתרת אשראי לא צובר הגיע ל-238%.

הבינלאומי הודיע  על שורת  צעדים שמטרתם לסייע ללקוחות נוכח עליית הריבית במשק, ופרסם חבילת הטבות ללקוחות פרטיים הכוללת, בין היתר: מתן ריבית זכות על יתרות בעו"ש בשיעור של  1.8%-2.2%, הפחתת ריבית החובה על משיכת יתר ב-2% והענקת זיכוי ריבית מיוחד של 1,400 ש"ח לבעלי משכנתא עם מסלול פריים.  החבילה לתקופה של שנה, והיא תחול אוטומטית על לקוחות העומדים בתבחינים שנקבעו בתכנית.

סמדר ברבר-צדיק, מנכ"ל קבוצת הבינלאומי: ״הבנק הבינלאומי ממשיך במתווה צמיחה עסקית  במוקדי הפעילות האסטרטגיים של הבנק לרבות בתחומי ניהול הכסף וההשקעות, שוק ההון, בנקאות לעסקים ובנקאות קימעונאית, תוך התמקדות באוכלוסיות מטרה שונות.

הצמיחה מלווה בהמשך מהלכי התייעלות סדורים ועקביים. זאת תוך שמירה על איתנות פיננסית גבוהה, ניהול סיכונים מידתי, ובניית כריות בטחון - הן כריות להפסדי אשראי והן כריות הון, עקב עלייה ברמת אי הוודאות הכלכלית בארץ ובעולם".

13.08.23 - דירקטוריון הבנק הבינלאומי החליט על בחירתו באלי כהן למנכ"ל קבוצת הבינלאומי

דירקטוריון הבנק הבינלאומי החליט על בחירתו באלי כהן למנכ"ל קבוצת הבינלאומי

וזאת בהתאם להמלצת ועדת האיתור של הדירקטוריון בראשות יו"ר הבנק רון לבקוביץ'.

כהן (48) מכהן כיום כסמנכ"ל, ראש חטיבת ניהול סיכונים של הבנק (CRO), תפקיד אליו התמנה בשנת 2019. לפני כן עמד בראש מחלקת התכנון של הבנק במשך שש שנים שנים ולפני כן כיהן כעוזר אישי ומנהל מטה מנכ"ל הבנק וכאנליסט אשראי בחטיבה העיסקית. במהלך 20 השנים בהם התקדם כהן במגוון התפקידים בבנק , ברובם תפקידי מטה רוחביים להם ראייה כלל קבוצתית, הוא צבר ידע וניסיון פיננסים ובנקאיים .  כהן הוא רו"ח מוסמך בעל תואר ראשון במנהל עסקים עם התמחות בחשבונאות ומימון ובעל תואר שני במשפטים. 

כהן: "אני מודה לדירקטוריון על האמון שנתן בי להוביל את קבוצת הבינלאומי , קבוצה בנקאית, איכותית , צומחת, חדשנית ואיתנה. יחד עם ההנהלה המצוינת של הבנק, ועם המנהלים והעובדים המסורים, אני שואף להוביל את הבנק לצמיחה ולחדשנות בזירה התחרותית, תוך שמירה על איתנותה וחוסנה של הקבוצה הבנקאית האיכותית במערכת ותוך יצירת ערך לכל בעלי העניין. "

רון לבקוביץ' יו"ר הדירקטוריון: " ברצוני לברך את אלי כהן על בחירתו למנכ"ל הבינלאומי  ואני סמוך ובטוח שהוא יצליח להמשיך להוביל את הבנק בשנים הבאות במתווה של צמיחה, חדשנות ואיתנות.  

כהן  הוא מנהל מוכשר שצמח בבנק בשורה של תפקידים מגוונים והוא בעל ידע מקצועי רחב והכרות עמוקה עם הבנק ועם עולם הבנקאות והפיננסים. 

אני שמח במיוחד לאור העובדה שהשכלנו במהלך השנים לטפח נבחרת מנהלים מצויינים  שאיפשרה לנו לבחור מנכ"ל מתוך שורות הבנק, בחירה שיש בה יתרון חשוב של הכרות עיסקית והכרות עם התרבות הארגונית הייחודית לבנק שמובילה אותנו לצמיחה וחדשנות בד בבד עם אחריות ואיתנות.  

בשמי ובשם הדירקטוריון אני רוצה להודות למנכ"ל היוצאת סמדר ברבר-צדיק על כהונתה המוצלחת בה השכילה לבנות  ולעצב קבוצה בנקאית צומחת, יעילה ואיכותית תוך יצירת ערך לכלל בעלי העניין, ולאחל לה הצלחה בהמשך הדרך".

המינוי כפוף לאישור בנק ישראל. מועד תחילת הכהונה טרם נקבע.  

02.08.23 -FINTECH DAY בבנק הבינלאומי: בתחרות בין חברות פינטק זכתה חברת Blings

הבינלאומי ערך אמש את יום הפינטק  השני -  FIBI FINTECH DAY 2023- יום שהיה כולו דאטה וAI-  וכלל תחרות בין חברות פינטק שמתמקדות בפתרונות חדשניים שמשלבות שימוש חכם בדאטה. 
בתחרות  זכתה חברת  Blings שפיתחה פלטפורמה חדשנית ליצירת וידאו פרסונאלי אינטראקטיבי. החברה הזוכה תבצע פיילוט בשותפות עם הבינלאומי. 
בתחרות השתתפו חמש חברות שהגיעו לגמר: FinityX – מתמחה בפתרונות Generative AI למוסדות פיננסיים, Multyx – פיתחה פתרון לשמירת חסיון מידע רגיש למוסדות פיננסיים, Velotix – פיתחה מערכת לניהול הרשאות גישה למידע בארגונים, Citizen Impact – פלטפורמה לחיזוק החוסן הפיננסי של משקי בית וכאמור Blings שזכתה בתחרות. 
את האירוע פתחה מנכ"ל הבנק סמדר ברבר-צדיק : "יום הפינטק של הבנק הבינלאומי כבר הפך למעין מסורת.  הבינלאומי הוא בנק מחולל תחרות שמתחרה הן באמצעות שרות אנושי והן באמצעות טכנולוגיה, דיגיטל וחדשנות. אנחנו מציעים שירותים ומוצרים חדשניים בין היתר אמצעות שיתופי פעולה עם חברות פינטק, שיתופי פעולה בהם כולם מרוויחים: הלקוחות, הבנק וחברות הפינטק"
עמי איזקוב -  מנהל הפינטק של הבנק סקר את  מהפכת הבינה המלאכותית בעולם והשפעתה על העולם הפיננסי, ולימור שוורץ  מנהלת הדאטה הציגה את אסטרטגיית הדאטה של הבנק.
בצוות השופטים : תומר מיכאלי שותף בקרן הון הסיכון ויולה, אריאל נגרין ממיקרוסופט, ד״ר, שחר רייכמן  מאוניברסיטת ת"א, אבי גפן מנהל מרכז החדשנות של סיטי בישראל, רני ארגוב שותף בדלויט דיגיטל ובכירי הבנק: הסמנכ"לים: בנצי אדירי,  רון גריסרו, אלי כהן, ליליה קפלן, שירלי שהם קליין, ואיריס לבנון סמנכ"לית מתף.  

02.07.23 - הבינלאומי בחבילת הטבות ללקוחות הפרטיים

 • מעניק ריבית על יתרות זכות בעו"ש בשיעור של 1.8%-2.2%
 • מעניק זיכוי ריבית מיוחד של 1,400 ש"ח לבעלי משכנתא עם מסלול פריים
 • משלים הפחתת ריבית החובה בעו"ש ל-2%
   

הבינלאומי מודיע היום על תוכנית הטבות ללקוחות הבנק בצל עליית הריבית במשק. התכנית כוללת שורת צעדים שמטרתם לסייע ללקוחות בתקופה זו שהעלאות הריבית במשק מכבידות עליהם.

ריבית זכות על העו"ש- במרכז התכנית  תשלום ריבית בשיעור של 2.2%- 1.8% לשנה על יתרות זכות בעו"ש  עד ליתרת זכות בסכום של 25,000 ש"ח.  ההטבה תשולם אחת לרבעון על יתרות שיצטברו החל מ-1 ביולי ותינתן לשתי קבוצות לקוחות פרטיים המקבלים משכורת בחשבונם ושסך הנכסים הפיננסים בחשבונם: עו"ש, ני"ע ופיקדונות,  אינו עולה על שווי של 50,000 ש"ח (נציין כי הסכום המינימלי לקבלת שירות  יעוץ השקעות בבינלאומי הוא 50,000 ש"ח- הנמוך מבין כל הבנקים, ולקוחות להם נכסים נזילים בהיקף זה ויותר יכולים להיעזר ביעוץ השקעות):
בקבוצה הראשונה לקוחות להם הלוואה צרכנית בריבית משתנה עם יתרה לסילוק ב 1.7.23 של 10,000 ש"ח ומעלה או משכנתא, המשולמות כסדרן. לקוחות אלה יקבלו ריבית של 2.2% במטרה לסייע להם בתקופה בה הריבית על האשראי עולה בשל עליית הריבית במשק.
בקבוצה השנייה -לקוחות ללא אשראי בריבית משתנה בבנק להם פעילות בכרטיסי אשראי של הבנק בהיקף חודשי של  3,000 ש"ח  ויותר, שיקבלו ריבית בשיעור של 1.8%.  

הטבה לבעלי משכנתאות - הטבה נוספת שמשיק היום הבינלאומי היא לבעלי משכנתאות: לקוחות בעלי משכנתא בבנק הכוללת מסלול פריים, אשר ההחזר החודשי בה התייקר במעל 500 ש"ח  במהלך השנה האחרונה - ייהנו מזיכוי ריבית מיוחד בסך של 1,400 ש"ח על מסלול הפריים וזאת על רקע התייקרות ההחזרים בחודשים האחרונים עקב עליית ריבית בנק ישראל.  הזיכוי יוענק בארבעה תשלומים רבעוניים ככל שהמשכנתא עדיין לא נפרעה. ההטבה תינתן לבעלי הלוואת משכנתא המשולמת כסדרה ושניתנה לרכישת דירה יחידה למגורים ששוויה ביום המימון לא עלה על 2 מיליון ש"ח, שיעור מימון של מעל 60%, ובעלי החזר חודשי מעל 30% מההכנסה.  

הפחתה בריבית חובה על העו"ש- הטבה נוספת היא בריבית החובה על העו"ש: עוד באוקטובר 2022 הקדים הבנק הבינלאומי והפחית, בשלב מוקדם של העלאות הריבית במשק, את הריבית המרבית למשיכת היתר ללקוחות הפרטיים בכל המסגרות  בשיעור של 1%. היום מודיע הבנק על הפחתה נוספת בשיעור של 1% - בדומה לשיעור המצטבר של שלושת העלאות הריבית האחרונות של בנק ישראל,  על המסגרות לבנקאות אישית (משקי בית),  כך שסך ההפחתה על הריבית המרבית על מסגרות אלה מגיע ל-2%.
ההקלות יחולו באופן אוטומטי על לקוחות שיעמדו בתבחינים ללא צורך בהצטרפות אקטיבית של הלקוח. מנגנון ההטבות יפעל לתקופה של עד שנה וכל עוד ריבית בנק ישראל תעמוד על 3.5% לפחות. 

שורת המהלכים שהבנק נוקט בהם לסיוע זמני ללקוחות שהעלאות הריבית במשק מכבידות עליהם, מצטרפת לשורה של הצעות ערך שיוזם הבינלאומי, כבנק מתמחה ומוביל בהשקעות, ללקוחותיו בתקופה של ריבית עולה. זאת מתוך חשיבה שהדרך הנכונה לניהול החשבון היא לעודד את הלקוחות להשקיע את הכסף הפנוי לטווחים ולאפיקים לפי צרכיהם הספציפיים. מעבר לכך הבנק פונה באופן יזום ללקוחות להם יתרות עו"ש משמעותית בזכות ומיידע אותם בדבר היתרה ומציע להם אפיקי השקעה שונים, וכן נוקט בפניה יזומה  ללקוחות בעלי ניצול גבוה וקבוע ממסגרת משיכת היתר בהצעה להלוואה בריבית נמוכה יותר.

כאמור הבנק מציע מוצרי השקעה ייחודים הכוללים פיקדונות בריבית תחרותית, פיקדונות ברירה, שירותי ייעוץ השקעות לבעלי תיק השקעות החל מההיקף הנמוך ביותר בשוק הבנקאות (מ-50,000 ש"ח), ומגוון כלים ושירותים מתקדמים  - דיגיטליים ואנושיים,  להשקעות בשווקי ההון. בין המוצרים והשירותים:

 • הבנק  פתח לאחרונה לכלל לקוחותיו, חינם, את האקדמיה הדיגיטלית לשוק ההון - קורס דיגיטלי מתקדם בתחום ההשקעות, כחלק מהתמיכה של הבנק בחשיבה צרכנית עצמאית ונבונה של לקוחותיו ועידודם לפעול בצורה הפיננסית הנכונה להם.
 • חסכון אופק – חסכון בהוראת קבע חודשית המשלם את ריבית בנק ישראל – כיום 4.75%!
 • הוראת קבע גמישה- הבנק מעמיד ללקוח כלי נח וידידותי לקביעת גובה היתרה שתיוותר בעו"ש לשימוש שוטף שמעליה הכסף יופקד אוטומטית לקרנות נאמנות לפי בחירת הלקוח (מוצר בייעוץ).
 • פיקדון פלוס - תיק השקעות משולב פיקדון והשקעות בשוק ההון בליווי יועץ השקעות.

17.05.23 - מנכ״ל הבנק הבינלאומי סמדר ברבר צדיק הודיעה היום לדירקטוריון הבנק על כוונתה לסיים את כהונתה כמנכ"ל לאחר כהונה של 16 שנים

טרם נקבע מועד לסיום הכהונה

מנכ"ל הבנק, הגברת סמדר ברבר צדיק, הודיעה היום לדירקטוריון על כוונתה לסיים את כהונתה כמנכ"ל הבנק לאחר כהונה של כ-16 שנה כמנכ"ל וכ-20 שנה במצטבר בתפקידים בכירים בבנק. 

טרם נקבע מועד לסיום הכהונה והוא יקבע לאחר שהדירקטוריון יחליט לגבי מינוי מנכ״ל חדש לבנק ולאחר העברה מסודרת של התפקיד.

בישיבת הדירקטוריון שהתקיימה היום אמרה ברבר צדיק: "הגעתי לבנק הבינלאומי לפני 20 שנה כדירקטורית, לאחר מכן מוניתי לראש החטיבה העיסקית וב- 16 השנים אחרונות אני מכהנת כמנכ״ל הבנק. 

נפלה בחלקי הזכות, יחד עם הנהלת הבנק, להוביל תהליך אסטרטגי יוצא דופן של בניית קבוצה בנקאית דרך רכישות בנקים ומיזוגים, שאיפשרו לבנק הבינלאומי יותר מאשר להכפיל את גודלו, לצמוח ולחזק את תחום הבנקאות הקימעונאית  והפרטית במקביל לחיזוק הובלת הבנק בתחום שוק ההון ולצמיחה בתיק האשראי. צמיחת הבנק לוותה במהלכי התייעלות, במדיניות ניהול סיכונים מידתית ובחשיבה ארוכת טווח. כל אלו הובילו לתוצאות המרשימות שהבנק מפרסם ולאמון המשקיעים והלקוחות שמתבטא בשווי השוק הגבוה של הבנק.

השינוי המהותי שעבר הבנק הבינלאומי, הצמיחה, ההתייעלות וחיזוק היכולת התחרותית, התאפשרו בזכות הנהלה מוכשרת, מקצועית ומסורה ובזכות מנהלי ועובדי הבנק שנרתמו במסירות, בכישרון ובאחריות ליישום התהליכים שהביאו לתוצאות מובילות, ועל כך תודתי. 

ברצוני להודות לדירקטוריון שליווה אותי בהכוונה ובתמיכה יוצאת דופן בכל התהליכים הללו. התווית החזון, האסטרטגיה וביצועה, התאפשרו בזכות דירקטוריון חזק, מכוון ותומך. 

אני עדיין לא עוזבת, וכנראה בליבי לא עוזבת אף פעם, אבל יכולה לומר שזכיתי לעמוד בראש הבנק הטוב ביותר במערכת הבנקאית, וזכיתי להיות חלק מהמשפחה המדהימה - משפחת הבינלאומי" . 

יו״ר הבנק, רון לבקוביץ' אמר כי: "בשם הדירקטוריון אני רוצה להביע את תודתי העמוקה לגברת ברבר-צדיק על ניהול מבריק, מחוייב, מקצועי ואנושי של קבוצת הבינלאומי. סמדר הובילה בכישרון רב, בחכמה, בנאמנות ובשליטה מוחלטת את הקבוצה, ומיצבה אותה כקבוצה בנקאית איתנה, תחרותית, חדשנית וצומחת. ניהולה הביא ליצירת ערך לאורך זמן למגוון בעלי העניין כפי שניכר בתוצאות הבנק שמשקפות את פירות העשייה המוצלחת לאורך השנים ומחיר המנייה המשקף את האמון של שוק ההון בניהול האיכותי.  

סמדר משאירה בנק איתן ומשגשג שיהווה בסיס איתן לצמיחה לעוד שנים ארוכות. הדירקטוריון ואני מצטערים על פרישתה, מכבדים את החלטתה ומאחלים לה הצלחה בהמשך". 

10.05.23 - הבנק הבינלאומי זכה במכרז משרד הביטחון

משרד הביטחון בחר בבנק הבינלאומי  במכרז למתן הלוואות ושירותים בנקאים לזכאי מערכת הביטחון  והמשך הפעלת סניפים בבסיסי צה"ל

רון גריסרו: אוצר החייל, מותג בנקאי של הבינלאומי, הינו הבית של כוחות הביטחון למתן שירותים בנקאיים מאז הקמתו בתום הליך מכרזי שניהל אגף הכספים במשרד הביטחון, נבחר הבנק הבינלאומי לספק שירותים בנקאיים ומתן הלוואות לזכאי מערכת הביטחון, ביניהם: משרתי צבא קבע, נכי צה״ל, משפחות שכולות, גמלאי צה״ל, אזרחים עובדי צה״ל, עובדי וגמלאי משרד הביטחון ועוד. 
מטרת המכרז הינה לספק הלוואות ושירותים בנקאיים במחירים תחרותיים לתקופה של 7 שנים עם אופציה ל-3 שנים נוספות,  לכלל זכאי המשרד העובדים והמשרתים. ההתקשרות כוללת גם המשך הפעלת סניפי אוצר החייל בבסיסי צה״ל.
עם הזכייה במכרז אמר  רון גריסרו סמנכ"ל הבינלאומי וראש החטיבה הבנקאית : "אנחנו שמחים וגאים על הזכייה ומשוכנעים שלאור ניסיוננו הרב והקשר עם אוכלוסיית אנשי הביטחון - זו הבחירה הטבעית.
אוצר החייל, מותג בנקאי של הבינלאומי, הינו הבית של כוחות הביטחון למתן שירותים בנקאיים מאז הקמתו, וימשיך לשמש ככזה גם בעשור הקרוב. נמשיך להתמיד ברמת המקצועיות וברמת השרות הגבוהה המגיעים לפלח אוכלוסייה חשוב וראוי זה. מטרתנו היא לתת שרות מקצועי ואיכותי, ולעזור לאנשי ונשות כוחות הביטחון לנהל את הכסף טוב יותר. נמשיך להשקיע בהם, לחשוב וליזום הצעות המותאמות להם בתחומים הפיננסיים,  כך שהם יוכלו להתפנות ולעסוק בתחומים בהם התמחו למען המדינה ובטחונה".

08.05.23 - שירות חדשני - "דוחות AI"

לראשונה במערכת הבנקאית

הבינלאומי משיק שירות חדשני - "דוחות  AI" המספק ניתוח דוחות כספיים של למעלה מ-40,000 חברות.

המוצר פרי שיתוף פעולה עם חברת הפינטק  Bridgewise

הבנק הבינלאומי מציע ללקוחות, לראשונה במערכת הבנקאית, כלי תומך החלטה למסחר עצמאי בניירות ערך - דוחות AI המופקים על ידי  Bridgewise, חברת מחקר פיננסית בעלת רישיון ייעוץ מרשות ניירות ערך ומורשית לספק דוחות אנליזה.

מדובר במערכת שמפיקה דוחות אנליזה דיגיטלים הכוללים ניתוח של דוחות כספיים של חברות באמצעות שילוב של טכניקות למידת מכונה (Machine Learning) המותאמת לסקירת שוק הון, אלגוריתם בינה מלאכותית ועיצוב שמבליט את כל הנתונים החשובים. המערכת מספקת דוחות מקיפים בזמן אמת, בכל שפה, לרבות בעברית, באופן פשוט לקריאה על למעלה מ-40 אלף חברות בעולם, ישראליות וזרות. הדוח כולל ניתוח המידע מתוך הדוחות הכספיים של החברה,  הצגת תובנות, השוואה מול מניות אחרות בענף,      ציון והמלצת פעולה של המערכת שמשקפים את הסיכויים של החברה לתת ביצועים עודפים ביחס לחברות אחרות בקבוצה.

המידע קיים באתר הבנק הבינלאומי ונגיש חינם לכלל הלקוחות. בהמשך, המערכת תעלה גם באפליקציה של הבנק.

המוצר פותח על ידי חברת הפינטק הישראלית Bridgewise (לשעבר דשא), שזכתה אשתקד במקום הראשון בתחרות שנערכה בין חברות פינטק במסגרת יום הפינטק שערך הבנק.

Anchorמדובר בפיתוח של מודל מבוסס AI לניתוח ודרוג מניות של למעלה מ-40 אלף חברות  גלובליות אשר שווי השוק שלהן גדול מ- 10 מיליון דולר ארה"ב ביום פרסום הדוח . המערכת אשר אינה מהווה תחליף לייעוץ השקעות, נועדה לתת למשקיעים ערך מוסף גבוה באמצעות כלים מתקדמים, ומספקת במהירות דוחות קלים לקריאה.

עם השקת המוצר אמרה שירלי שוהם קליין, ראש מערך אסטרטגיה ודיגיטל  בבנק הבינלאומי, כי: "כבנק מוביל בפעילות השקעות משיק היום הבנק עוד מוצר ייחודי שמאפשר ללקוחות לקבל במהירות  מידע ניתוחי מורכב תומך החלטה להשקעה. הבינלאומי היה הבנק הראשון שהשיק מערכת יעוץ השקעות דיגיטלית – advise.me, מערכת יעוץ פנסיוני ייחודית FibiWise, מערכת לבצוע אסטרטגיות השקעה -SmarTrade ועוד. כמו כן הבינלאומי הוא הבנק היחיד שמעניק יעוץ השקעות ללקוחות להם תיק של 50,000 ש"ח - הרף הנמוך במערכת הבנקאית.

שיתוף הפעולה עם ברידג'וויז החל כבר ביום הפינטק של הבנק, שם זיהינו את החדשנות של החברה, והוא עוד שיתוף פעולה מוצלח עם הפינטק הישראלי שכבר הוליד ועוד צפוי להוליד שורה של חידושים לטובת השרות ללקוחות הבנק, וקידום מעמדו של הבנק בזירה התחרותית".

21.03.23 - פרסום דו"חות כספיים רבעון רביעי 2022

רווח נקי של 1,667 מיליון ש"ח לבינלאומי בשנת 2022 התשואה להון -16.6%

רווח נקי של 536 מיליון ש"ח ברבעון הרביעי של השנה התשואה להון -20.7%

האשראי לציבור צמח בשנת 2022 בשיעור של 14.7% צמיחה שניכרת בכל תחומי הפעילות הבנק ממשיך להתייעל ויחס היעילות לשנת 2022 עומד על 50.9%  יחס היעילות ברבעון הרביעי - 45.2%

יחס הון עצמי רובד 1 לרכיבי סיכון - 10.42%

הדירקטוריון אישר חלוקת דיבידנד בשיעור של 50% מהרווח נקי

צמיחה

מגמת הצמיחה בדוחות הבינלאומי לשנת 2022 ניכרת בכל תחומי פעילות הליבה של הבנק: 

האשראי לציבור גדל בשיעור של 14.7%  בשנת 2022 והסתכם ב-117,156 מיליון ש"ח. הצמיחה באשראי נעשית תוך שמירה על סיכון מידתי וניכרת בכל תחומי הפעילות: האשראי העסקי צמח בשנה האחרונה ב-22.7% , והאשראי למשקי הבית וההלוואות לדיור צמחו ב-7.6% . 
פקדונות הציבור צמחו בשיעור של 9.7%  ביחס לתקופה המקבילה אשתקד והסתכמו  ב- 168,269 מיליון ש"ח. 
הרווח המימוני מפעילות שוטפת גדל בשנת 2022 ב-41.2% והסתכם ב-4,016 מיליון ש"ח. הגידול מוסבר מהשפעת העלייה בהיקפי הפעילות העיסקית, מהשפעת עליית הריבית השיקלית והדולרית ומהשפעת השינויים במדד. בהכנסות מעמלות חל גידול בשיעור של  3.1%  ביחס לשנת 2021  עקב גידול בפעילות הבנק. 

ריווחיות

הרווח הנקי של קבוצת הבינלאומי הסתכם בשנת 2022  ב- 1,667 מיליון ש"ח, גידול של 18.6% יחסית לתקופה המקבילה אשתקד. התשואה  להון -16.6%.  ברבעון הרביעי הסתכם הרווח הנקי ב-536 מיליון ש"ח , גידול של 61% יחסית לתקופה המקבילה אשתקד.  התשואה להון הגיעה ל-20.7%. 
ההוצאות בגין הפסדי אשראי הסתכמו בשנת 2022  ב-123 מיליון ש"ח (שיעור של 0.11% ) בהשוואה להכנסה בסך של  216 מיליון ש"ח בשנת 2021 , גידול של 339 מיליון ש"ח, הנובע מגידול בהפרשה הקבוצתית להפסדי אשראי.  בשנת 2022 נרשמו הוצאות שנבעו מגידול  בהפרשה הקבוצתית בסך של 168 מיליון ש"ח עקב עלייה בהיקף האשראי התקין, ומגידול בהפרשה הסוביקטיבית הנובע מהגדלת הכריות לטובת השלכות אפשריות כתוצאה  משינויים בסביבה הכלכלית המקומית והגלובלית. 
ברבעון הרביעי הסתכמו ההוצאות בגין הפסדי אשראי ב-49 מיליון ש"ח בהשוואה להכנסה של 10 מיליון ש"ח בתקופה המקבילה אשתקד.
קיטון בהיקף האשראי הבעייתי  בשנת 2022 בשיעור של כ- 22.7% בהשוואה לסוף שנת 2021. 

התייעלות וטכנולוגיה

יחס היעילות ממשיך להשתפר ועומד בשנת 2022 על 50.9% לעומת 58.3% בשנת 2021. ברבעון הרביעי של השנה הגיע יחס היעילות לשיעור של 45.2%. הבנק ממשיך להשקיע בתהליכי התייעלות שכוללים, בין היתר, ייעול תהליכי עבודה ושילוב אוטומאציה בתהליכים,  חדשנות טכנולוגית ודיגיטלית ושיתופי פעולה עם חברות פינטק. הבנק משתמש בדאטה ומפתח מודלים מתקדמים  במטרה להעניק שירות מתקדם, ממוקד  ויעיל ללקוחות. 

איתנות פיננסית

ההון המיוחס לבעלי מניות הבנק הגיע ל- 10,559 מיליון ש"ח , גידול של 5.6% ביחס ל-31 בדצמבר 2021. יחס הון עצמי רובד 1 עומד על 10.42% גבוה ב-1.18% מהיחס הרגולטורי הנדרש.  ב-31 בדצמבר 2021 עמד היחס על 11.46% . הירידה מוסברת בגידול של 16.5% בנכסי הסיכון, שנובע בעיקר מגידול באשראי לציבור . 

דיבידנד 
דירקטוריון הבנק אישר היום חלוקת דיבידנד בשעור של 50% מהרווח הנקי,  בסך של 268 מיליון ש"ח. בשנת 2022 חולקו דיבידנדים בסך של 945  מיליון ש"ח. תשואת הדיבידנד השנתית נכון ליום 31 בדצמבר 2022 הגיעה ל-6.82%,  תשואת הדיבידנד הגבוהה במערכת.

סמדר ברבר-צדיק, מנכ"ל קבוצת הבינלאומי: "דוחות שנת 2022 של קבוצת הבינלאומי משקפים צמיחה והתייעלות תוך שמירה על איתנות פיננסית גבוהה. הבינלאומי מציג מגמת עלייה בריווחיות שנובעת מהמשך צמיחה במגוון הפעילויות של הבנק, הן באשראי - בו ניכר גידול  מרשים תוך שמירה על סיכון מידתי, גידול שהתמתן ברבעון הרביעי בעיקר על רקע ירידה בביקושים, והן בתחומי ניהול כספי הלקוחות  תוך הרחבת פעילות שוק ההון . מגמת עליית הריבית בישראל ובמרבית העולם, לאחר שנים ארוכות של פעילות בסביבת ריבית אפסית, תרמו אף הם לריווחיות הבנק. הבינלאומי ממקד את הצעות הערך שלו ללקוחות בהתאם לסביבת הריבית החדשה,  תוך מטרה להציע להם מכשירי השקעה ייחודיים וכדאיים הכוללים פקדונות מגוונים ופעילות בשווקי ההון בארץ ובעולם.
הבנק אישר לאחרונה את האסטרטגיה התאגידית לשנים 2023-2025, תכנית אשר מטרתה להצעיד את הבנק קדימה בסביבת התחרות המתפתחת. בתכנית דגש על צמיחה תוך מתן ערך מוסף ללקוחות בהתאם לצרכיהם לרבות בתחום הדיגיטלי והמענה הטכנולוגי. דגש נוסף בתכנית הוא על המשך הובלה בשוק ההון והבנקאות הפרטית לצד המשך פיתוח וחדשנות בתחום; דגש חשוב הוא על הובלת מהלכי התייעלות וחשיפה לתחומים חדשים תוך שיתופי פעולה ושימוש מתקדם בדאטה למתן שירותי מיטבי ופרסונלי ללקוח, וכן על התאמת מערך הסינוף לעולם הדגיטלי החדש". 

17.02.23 - פרסום דו"חות כספיים רבעון ראשון 2023

רווח נקי של 631 מיליון ש"ח לבינלאומי ברבעון הראשון של שנת 2023 התשואה להון -23.6%

האשראי לציבור צמח ב-11.6% בשנה האחרונה וב-2.2% ברבעון הראשון

פקדונות הציבור צמחו ב- 12.6% בשנה האחרונה וב- 3%  ברבעון הראשון

יחס היעילות - 42.6%

יחס הון עצמי רובד 1 לרכיבי סיכון -10.55%

הבינלאומי מפרסם דוחות לרבעון הראשון של שנת 2023 המשקפים המשך צמיחה בכל תחומי פעילות הליבה של הבנק תוך המשך שמירה על האיתנות הפיננסית:

האשראי לציבור גדל בשיעור של 11.6% בשנה האחרונה  ובשיעור של 2.2% ברבעון והסתכם ב-119,769 מיליון ש"ח. הצמיחה באשראי נעשית תוך שמירה על סיכון מידתי.

פקדונות הציבור צמחו בשיעור של 12.6% בשנה האחרונה ובשיעור של 3% ברבעון והסתכמו  ב- 173,390 מיליון ש"ח.  פקדונות של לקוחות פרטיים ועסקים קטנים מהווים 61.2% מסך פקדונות הציבור.

הרווח הנקי של קבוצת הבינלאומי הסתכם ברבעון הראשון של שנת 2023  ב-631 מיליון ש"ח בהשוואה ל-322 מיליון ש"ח בתקופה המקבילה אשתקד,  גידול בשיעור של 96% יחסית לתקופה המקבילה אשתקד. התשואה  להון -23.6%. 

סך הכנסות הבנק ברבעון הראשון של שנת  2023 הסתכמו ב-1,700 מיליון ש"ח, גידול של כ-45% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

הרווח המימוני מפעילות שוטפת גדל בשנה האחרונה ב-71.4% והסתכם ב-1,332 מיליון ש"ח. הגידול מוסבר מהשפעת העלייה בהיקפי הפעילות העיסקית, מהשפעת עליית הריבית השיקלית והדולרית ומהשפעת השינויים במדד.

חלק הבנק ברווח חברה כלולה (כאל) לאחר השפעת מס הסתכם ב-65 מיליון ש"ח, בהשוואה ל-17 מיליון ש"ח בתקופה המקבילה אשתקד, גידול שנובע בעיקר מרווח חד פעמי ממכירת  בניין  כאל.

ההון המיוחס לבעלי מניות הבנק עלה ל- 10,888 מיליון ש"ח , גידול בשיעור של 3.1% ביחס ל-31 בדצמבר 2022.

יחס הון עצמי רובד 1 עלה ל- 10.55%, גבוה ב-1.31%  מהיחס הרגולטורי הנדרש.  ב-31 בדצמבר 2022 עמד היחס על 10.42% . יחס ההון הכולל עמד על 13.86% לעומת 13.75% ב-31 בדצמבר 2022, 1.3%  מעל היחס הרגולטורי הנדרש.

יחס כיסוי הנזילות עלה לשיעור של 131% לעומת 127% בשנת 2022.

בהתחשב בכך שמדיניות חלוקת הדיבידנד מתייחסת לחלוקה שנתית של עד 50% מהרווח הנקי השנתי, ובעיקר על רקע רמת אי הוודאות בשווקים בארץ ובעולם, החליט דירקטוריון הבנק, לאשר חלוקת דיבידנד  בסך כולל של 220 מיליון ש"ח המהווים כ-35% מהרווח הנקי לרבעון הראשון של השנה. תשואת הדיבידנד של הבנק נכון ל-31 במרס 2023  הגיעה ל- 6%.

יחס היעילות  עומד ברבעון הראשון של שנת 2023  על 42.6%  לעומת 58.5% ברבעון המקביל אשתקד ו- 50.9% בשנת 2022. הבנק ממשיך להשקיע בתהליכי התייעלות שכוללים, בין היתר, ייעול תהליכי עבודה, שילוב אוטומאציה בתהליכים  וחדשנות טכנולוגית ודיגיטלית.

כבנק מוביל בתחומי ניהול הכסף וההשקעות, הבנק משיק, גם באמצעות שיתופי פעולה עם חברות פינטק, מוצרים ושירותים חדשניים בדיגיטל בתחום ההשקעות המסייעים ללקוחות להתנהל בעולם ההשקעות  בעיקר בימים אלו בתנאי אי הוודאות הקיימים.  לאחרונה השיק הבנק, לראשונה ללקוחות המערכת הבנקאית, מערכת "דוחות AI", שמאפשרת ניתוח דוחות אוטומטי של למעלה מ-40 אלף חברות באמצעות בינה מלאכותית. מוצר חדשני זה מצטרף ליכולות דיגיטליות מתקדמות הקיימות בבנק כמו שירות advise.me ליעוץ השקעות בדיגיטל, מערכת SmarTrade ליצירת אסטרטגיות השקעה, "סנטימנט חדשות" ו"המלצות אנליסטים" – מערכות לקבלת מידע וניתוח על מניות ונירות ערך ועוד. לצד זאת, הבנק ממשיך להשתמש בדאטה ומפתח מודלים מתקדמים במטרה להעניק שירות מתקדם, ממוקד ויעיל ללקוחות.

ההוצאות בגין הפסדי אשראי הסתכמו ברבעון הראשון של השנה ב-72 מיליון ש"ח (שיעור של 0.25%). בתקופה המקבילה אשתקד לא נרשמו הוצאות בגין הפסדי אשראי.  בהפרשה הפרטנית להפסדי אשראי נרשמה הכנסה בסך של 14 מיליון ש"ח. בהפרשה הקבוצתית חל גידול בסך של 86 מיליון ש"ח, בעיקר מהגדלת כריות ההפרשה הקבוצתית בשל החשש מהשפעות מאקרו כלכליות חזויות, לנוכח  אי הוודאות בתנאים המאקרו כלכליים, בין היתר, עקב השפעת עליית הריבית, ההתפתחויות בתנאים הגיאו פוליטיים בארץ ובעולם  וההסתברות להאטה כלכלית.

בסך סיכון האשראי הבעייתי  חלה ירידה  של 6.5% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. בסיכון האשראי הבעייתי לא צובר חל קיטון של 18.2%. יחס ה- NPL (יתרת החובות שאינם צוברים או בפיגור של 90 יום ויותר מהאשראי לציבור) נמוך גם הוא וירד ל-0.47% ביחס ל-0.6% בתקופה המקבילה אשתקד.

סמדר ברבר-צדיק, מנכ"ל קבוצת הבינלאומי: "הבינלאומי ממשיך, גם ברבעון הראשון של שנת 2023,  במתווה של צמיחה תוך שמירה על איתנות פיננסית גבוהה שניכרת, בין היתר, בהמשך הגידול ביחסי הלימות הון והנזילות הגבוהים של הבנק.

הבנק ממשיך במתווה של התייעלות ופיתוח חדשנות דיגיטלית במטרה לשכלל ולקדם  את הצעות הערך ללקוחות ואת השרות  בתחומים השונים, מה שמייצר שביעות רצון גבוהה של הלקוחות מכלל ערוצי השרות – הן האנושיים  והן הדיגיטלים.

לאחרונה זכינו במכרז של משרד הבטחון למתן שירותים בנקאיים לכוחות הבטחון והמשך הפעלת הסניפים בבסיסי הצבא. בכך ימשיך הבינלאומי, באמצעות מותג אוצר החייל - הבית של כוחות הבטחון מאז ומתמיד, להיות כזה  לעשור נוסף. הזכיה מחזקת את מעמדה של קבוצת הבינלאומי במגזר הקימעונאי."

13.02.23 - הבנק הבינלאומי בחר בעידו רוזנבלום כפרזנטור

עידו רוזנבלום נבחר כפרזנטור של הבנק הבינלאומי ויוביל את הקו הפרסומי של הבינלאומי באמצעות משרד הפרסום החדש - ברוקנר יער לוי שהחל בימים אלה את עבודתו עם הבנק. את הבחירה בעידו הובילה מנהלת השיווק והפרסום של קבוצת הבנק הבינלאומי, עידית פוגל.

עידו רוזנבלום (46) הוא מאנשי הטלוויזיה הבכירים בתעשייה. בנוסף לעבודתו כבמאי, תסריטאי ומפיק הוא מנחה כמה מתוכניות הטלוויזיה האהובות ביותר בישראל, ביניהן הזמר במסכה, מונית הכסף והמרדף.

רון גריסרו, סמנכ"ל וראש החטיבה הבנקאית אמר כי: "הבחירה ברוזנבלום, הייתה טבעית ומתכתבת עם ערכי הבנק - בנק צומח וחדשני. אני סמוך ובטוח שרוזנבלום ייטיב להעביר את המסרים של הבינלאומי, מסרים המתארים את המומחיות של הבינלאומי בתחומי ההשקעות והפיננסים בשילוב עם עולמות הדיגיטל  והחדשנות". 

צילום: גבריאל בהרליה

05.02.23 - הלוואה למיחזור הלוואות קורונה וחסכון בריבית בנק ישראל בבינלאומי

הבנק הבינלאומי מציע מוצרים חדשים וייחודים במטרה לתת מענה בסביבה של ריבית עולה לצרכים של שני מגזרים מהחשובים במשק הישראלי - עסקים קטנים  ומשקי בית. 

הבנק מציע הלוואה לעסקים קטנים אשר נטלו בתקופת הקורונה הלוואה במסגרת קרן המדינה לתמיכה בעסקים קטנים שנפגעו כלכלית ממשבר הקורונה, וזו הגיעה לפירעון. הבינלאומי מציע מענה מיטיב לטובת מיחזור החוב בתנאים טובים: הלוואה ייעודית בתנאים אטרקטיביים בגובה הפירעונות המצטברים של ההלוואה שהועמדה במסגרת הקרן ועד לגובה של 150,000 ש"ח. מדובר בהלוואה לתקופה של עד חמש שנים, עם אפשרות לגרייס על הקרן לתקופה של 6 חודשים,  בריבית של פריים פלוס 1.5% לשנה וכן 50% הנחה בעמלת טיפול באשראי ובטחונות. 

רון גריסרו סמנכ"ל הבינלאומי וראש החטיבה הבנקאית ציין כי: "מגזר העסקים הקטנים הוא עמוד השדרה של המשק הישראלי וחשוב לבנק הבינלאומי לסייע לעסקים הקטנים בנקודות זמן בהם הם צריכים תמיכה שתאפשר להם לפעול ולצמוח. הבנק מעניק לעסקים אלה אשראי נח, בריבית זהה לריבית של הלוואות הקורונה שהועמדו בתקופת המגיפה בערבות המדינה".

מוצר נוסף הוא "חסכון אופק" – חסכון בהפקדה חודשית לתקופה של 6 שנים בריבית משתנה הזהה לריבית בנק ישראל – פריים מינוס 1.5% לשנה (כיום 3.75%) . בפיקדון תחנת יציאה בתום שנתיים וכן בתום שלוש שנים, ארבע שנים וחמש שנים.

יורם סירקיס סמנכ"ל הבינלאומי וראש חטיבת נכסי לקוחות אמר כי : "הבינלאומי מציע מוצר שמאפשר לצבור חסכון לשימושים עתידיים, דבר שחשוב מאוד למשקי בית,  בריבית תחרותית הזהה לריבית בנק ישראל". 

05.12.22 - רק בבינלאומי - טיסה ולילה במלון לפותחים חשבון ומצטרפים לתכנית ההטבות Beyond

הטיסה למגוון יעדים: לונדון, פריז, פראג, סלוניקי, אמסטרדם, אתונה, בודפשט,טביליסי, בטומי, דובאי, שארם

הבנק הבינלאומי מעניק כרטיס טיסה חינם ולילה ראשון במלון למגוון של יעדים. ההטבה מוענקת  ללקוחות שיפתחו חשבון משכורת בבנק ויזמינו את כרטיס האשראי הבנקאי של  Beyond  .

הטיסות בתאריכים נבחרים בחודשים ינואר - מרץ 2023 למגוון יעדים: לונדון, פריז, אמסטרדם, פראג, סלוניקי, אתונה, בודפשט, טביליסי, בטומי, דובאי ושארם. הכרטיס  כולל מיסי נמל וכולל הטסת טרולי עד 5 ק"ג. בנוסף יוענק חדר זוגי במלון ללילה.

הבינלאומי השיק את תוכנית ההטבות  – Beyond במרץ השנה , תוכנית שמציעה עולם של חוויות והטבות מרגשות ללקוחות הבנק שצוברים  נקודות. ב- Beyond כל נקודה שנצברה שווה שקל אחד לטובת מימוש באתר Beyond- אתר שמתופעל על ידי חברת התיירות המובילה איסתא, ומציע מגוון רחב של הטבות וחוויות בעולמות הנופש והפנאי בארץ ובחו"ל, אותן ניתן יהיה לרכוש גם בנקודות הנצברות של Beyond: טיסות למגוון ענק של יעדים עם מגוון חברות תעופה מקומיות וזרות, הן חברות סדירות והן לואו קוסט, מלונות בארץ ובחו"ל, אירועי ספורט בחו"ל, מופעים וחופשות קונספט כגון יוגה, גלישה,  אקסטרים וכו.

לקוחות Beyond נהנים גם מהטבות נוספות ללא חיוב בנקודות למשל: כניסה זוגית חינם לטרקלינים במסגרת smart delay* בעיכוב טיסה, 1% עמלת המרת מט"ח (*בכרטיסי פלטינום חדשים בלבד), הטבת שליחות מט"ח עד הבית,  הטבות צרכנות של חברות כרטיסי האשראי כמו מבצעי  1+1  ושפע אטרקציות (כולל כפל הטבות).

23.11.22 - פרסום דו"חות כספיים רבעון שלישי 2022

רווח נקי של 1,131 מיליון ש"ח בתשעת החודשים הראשונים של השנה
התשואה להון -15.1%

רווח נקי של 467 מיליון ש"ח ברבעון השלישי של השנה. התשואה להון -18.5%

 

צמיחה

מגמת הצמיחה בדוחות הבינלאומי לרבעון השלישי של 2022 ניכרת בכל תחומי פעילות הליבה של הבנק: הגידול בהיקפי הפעילות, הן באשראי והן בפקדונות, בשילוב השפעת עליית הריבית, תרם לעלייה בהיקף ההכנסות ממרווחי אשראי ופקדונות: הרווח המימוני מפעילות שוטפת גדל ברבעון השלישי של השנה בכ 48.5%- לעומת הרבעון המקביל אשתקד והסתכם ב 1,075- מיליון ש"ח. בהכנסות מעמלות חל גידול בשיעור של 6.9% ביחס לרבעון המקביל אשתקד עקב גידול בפעילות
הבנק.
סך ההכנסות גדלו בכ 27%- ברבעון השלישי וב 12.9%- בתשעת החודשים הראשונים של השנה.

האשראי לציבור גדל בשיעור של 19.3% בשנה האחרונה (בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד) וב- 13.2% מתחילת השנה והסתכם ב- 115,708 מיליון ש"ח. הצמיחה באשראי ניכרת בכל תחומי הפעילות: מגזר העסקים הגדולים צמח בשנה האחרונה בכ 54%- , מגזר העסקים הבינוניים צמח ב 36.4%- , מגזר העסקים הקטנים ב 8.7%- , האשראי למשקי בית ב- 7.5% וההלוואות לדיור צמחו ב 13.4%- . ברבעון השלישי של השנה צמח האשראי לציבור בשיעור של 1.6% . פקדונות הציבור צמחו ב 11.2%- ביחס לתקופה המקבילה אשתקד והסתכמו ב- 164,902 מיליון ש"ח.

ריווחיות

הרווח הנקי של קבוצת הבינלאומי הסתכם ברבעון השלישי של השנה ב- 467 מיליון ש"ח , גידול של 28.3% יחסית לתקופה המקבילה אשתקד. התשואה להון הגיעה ל 18.5%- . בתשעת החודשים הראשונים של השנה הסתכם הרווח הנקי ב- 1,131 מיליון ש"ח, גידול של 5.5% יחסית לתקופה המקבילה אשתקד.
התשואה להון 15.1%- .
ההוצאות בגין הפסדי אשראי הסתכמו ברבעון השלישי ב 43- מיליון ש"ח בהשוואה להכנסה בסך של 69 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד, גידול של 112 מיליון ש"ח. בתשעת החודשים הראשונים של השנה הסתכמו ההוצאות בגין הפסדי אשראי ל 74- מיליון ש"ח בהשוואה להכנסות בסך של 206 מיליון ש"ח בתקופה המקבילה אשתקד, גידול של 280 מיליון ש"ח. הגידול בהפרשה להפסדי אשראי, נובע מגידול בהפרשה הקבוצתית המוסבר בעלייה בהיקף האשראי התקין וכן עקב הגדלת כריות ההפרשה בגין השלכות אפשריות כתוצאה משינויים בסביבה הכלכלית, המקומית והגלובלית, בין היתר, עקב העלייה החדה בריבית, עלייה באינפלציה והחשש להאטה. בתקופה המקבילה אשתקד נרשמו הכנסות חריגות בגין הפסדי אשראי בסך של 183 מיליון ש"ח, שנבעו מקיטון בהפרשה הקבוצתית המוסבר בשיפור במדדים המאקרו כלכליים, על רקע היציאה מהקורונה, ובאינדיקטורים שהצביעו על רמת הסיכון הגלומה בתיק האשראי של הבנק. היקף האשראי הבעייתי ירד בשיעור של כ- 18.5% בהשוואה לסוף שנת 2021 .

התייעלות וטכנולוגיה

יחס היעילות ממשיך להשתפר ועומד ברבעון השלישי של השנה על שיעור של 47.7% . בתשעת החודשים הראשונים של השנה הגיע היחס ל 53.3%- לעומת 57.9% בתקופה המקבילה אשתקד. הבנק ממשיך להשקיע בתהליכי התייעלות שכוללים, בין היתר, תהליכי אוטומציה, ייעול תהליכי עבודה, חדשנות בדיגיטל ושיתופי פעולה עם חברות פינטק. הבנק משתמש בדאטה ומפתח מודלים מתקדמים במטרה להעניק שירות מתקדם ויעיל ללקוחות.

איתנות פיננסית

ההון המיוחס לבעלי מניות הבנק הגיע ל- 10,237 מיליון ש"ח , גידול של 2.3% ביחס ל 31- בדצמבר 2021 . יחס הון עצמי רובד 1 עומד על 10.17% גבוה ב 0.93%- מהיחס הרגולטורי הנדרש.

דיבידנד

דירקטוריון הבנק אישר היום חלוקת דיבידנד בסך של 235 מיליון ש"ח , זאת בנוסף לדיבידנדים בסך של 710 מיליון ש"ח שחולקו השנה. תשואת הדיבידנד השנתית נכון ל 6- בנובמבר 2022 , הגיעה ל 7.75%- , תשואת הדיבידנד הגבוהה במערכת.

סמדר ברבר-צדיק מנכ"ל קבוצת הבינלאומי: "הבינלאומי מציג רבעון נוסף של צמיחה תוך ניהול איכותי וקפדני של ההון לאורך זמן, שמאפשר לבינלאומי לצמוח באשראי ובכלל הפעילות. הצמיחה ניכרת במגוון תחומי הפעילות, תוך שמירה על פרופיל הסיכון המידתי שמאפיין את הבנק גם בתקופת של צמיחה וגם בתקופות של עלייה בסיכון.

הבינלאומי ממשיך לבסס את תחום המובילות שלו: ניהול ההשקעות ושוק ההון, ומציע ללקוחות מגוון של הצעות ערך ומוצרי השקעה חדשניים בהתאמה לצרכי הלקוחות ולמגמות המשתנותבשווקים הפיננסים המתאפיינים בתנודתיות גבוהה וריבית עולה".

06.09.22 - קבוצת פסגות מכריזה על מהפכה במסחר בניירות ערך

המהלך מבטל את החסם לפתיחת תיק השקעות

ניתן להשקיע ללא מינימום השקעה

עמלות המסחר למשקיעים ולסוחרים יוזלו באופן משמעותי                                     

קבוצת פסגות והבנק הבינלאומי הודיעו היום על מהפכה בתחום המסחר בניירות ערך. פסגות שבשליטת רני צים, בשיתוף הבנק הבינלאומי, תשיק את מערכת המסחר Trade1, שתפתח את השוק לתחרות וזאת תודות לכך שהמערכת החדשה תחליף את מערכת המסחר והבק אופיס FMR שנכון להיום היא היחידה שקיימת בבתי ההשקעות בישראל. מדובר על פרויקט שארך כחצי שנה במסגרתו חתמו הבינלאומי, השחקן הגדול ביותר בבורסה בתחום ניירות הערך, ובית ההשקעות פסגות, על הסכם לשימוש במערכות הפנימיות של הבנק, לרבות שירותי בק אופיס, כשהמהפכה האמיתית היא הקמת יחידת תפעול עצמאית של מערכת המסחר. במקביל בחרו בפסגות בחברת דנאל לניהול לקוחות, ובחברת HMS יועצים כאינטגרטור לתכנון וניהול הפרויקט.

למהלך יתרונות רבים עבור משקיעי הריטייל. הוא יאפשר ללקוחות ליהנות ממערכת המסחר Trade1 שעד כה הייתה זמינה רק ללקוחות המתוחכמים בבנקים. המערכת תאפשר יכולת עבודה אופטימלית עם תמיכה בריבוי מסכים, סט כלים מקצועי, הודעות מתפרצות ואפשרות לסחור מכל מקום ומכל מכשיר.

בנוסף, מוסרת המגבלה לפתיחת תיק השקעות שעומדת כיום בבתי ההשקעות על מינימום של         20-40 אלף שקל. הסרת המגבלה מאפשרת לציבור סוחרים ומשקיעים גדול יותר לסחור בכל היקף כספי. עמלות המסחר שישולמו לגופים ולמשקיעים שיפעלו באמצעות המערכת תהיינה נמוכות משמעותית מהעמלות המשולמות כיום עבור השימוש במערכת ה-FMR.

רני צים, יו"ר קבוצת פסגות, ציין: "אנו שמחים להכריז על מהפכה של ממש בשוק ההון הישראלי, אותה מובילה פסגות במהלך משותף עם הבנק הבינלאומי. השקת המערכת אותה פיתחה חברת HMS, לאחר תקופה ממושכת של עבודה מקיפה, הינה חלק מהתוכנית האסטרטגית של קבוצת פסגות להרחיב את סל המוצרים, הפתרונות והשירותים שהיא מציעה ללקוחותיה, לרבות הרחבת הפעילות בשווקים הבינלאומיים, ומגוון מוצרי ההשקעה האלטרנטיביים, כגון קרנות השקעה ומוצרים מתוחכמים".

יורם סירקיס, סמנכ"ל וראש החטיבה לניהול נכסי לקוחות בבינלאומי, אמר כי: "הבינלאומי מוביל במתן שירותי שוק הון לגופים מוסדיים בתחום התפעול והנאמנות וככזה אנו שמחים להרחיב את בסיס השירותים גם למתן שירותים לחברי בורסה שאינם בנקים במהלך משותף עם פסגות - הראשונים להוביל מהלך כזה מבין בתי ההשקעות. כבנק מחולל תחרות אנחנו גאים  להוביל מהלך שיגדיל את התחרות בתחום המסחר בניירות ערך".

יניב בנדר, מנכ"ל קבוצת פסגות, מסר כי "מערכת המסחר TRADE1 תיפתח בפני המשקיעים הישראליים, הן המוסדיים ובמיוחד הפרטיים, דרך חדשה להשקיע בשוק ההון הישראלי, עם מקסימום דרגות חופש, ובעלויות הנמוכות משמעותית מאלה שרווחו בשוק במהלך שנים רבות. שיתוף הפעולה שלנו עם הבנק הבינלאומי, המעניק את התשתית התפעולית שלו למסחר בניירות ערך ואת הגיבוי שלו לכל המהלך, יספק למשקיע הישראלי אלטרנטיבה חדשה, מתקדמת טכנולוגית, יעילה וזולה לפעול בשוק ההון, ובהמשך גם יאפשר לבצע באמצעותה פעולות פיננסיות נוספות".

בנדר הוסיף כי "במשך השנים בתי ההשקעות בעידוד הבורסה לניירות ערך בתל אביב, חיפשו מענה יעיל להחלפת מערכת FMR על מנת לא להיות תלויים בשחקן יחיד שגם שולט במחירים. כאמור, פסגות הוא בית ההשקעות הראשון שמצא את הדרך להתמודד עם אתגרי התפעול והמימון של פרויקט בסדר גודל כזה".

אודות קבוצת פסגות - פסגות קבוצה לפיננסים והשקעות היא חברה ציבורית הנסחרת בבורסה לניירות ערך בת"א. החברה פועלת כיום כקבוצה פיננסית, המרכזת מספר תחומי פעילות בעולמות הפיננסיים, ובין היתר מחזיקה מאוגוסט 2021 בבית ההשקעות פסגות, המנהל קרנות נאמנות, תיקי השקעות וקרנות גידור, וכן פועלת כחבר בורסה. כמו כן, מחזיקה החברה ב-65% מחברת אפליצ'ק המפעילה מערך אשראי חוץ בנקאי בתחומים מגוונים בשימוש פלטפורמה דיגיטלית לחיתום אשראי, וב-51% מחברת הפינטק פרי פיי, המתמחה במערכות טכנולוגיות לניהול ותפעול ארנקים דיגיטליים וכרטיסי חיוב נטענים. רני צים הינו יו"ר החברה, יניב בנדר הינו המנכ"ל.

 

16.08.22 - פרסום דו"חות כספיים רבעון שני 2022

רווח נקי של 342 מיליון ש"ח ברבעון השני של השנה. התשואה להון -13.8%

הדירקטוריון אישר חלוקת דיבידנד בשיעור של 50% מהרווח הנקי

גידול של כ-24% ברווח המימוני מפעילות שוטפת ברבעון השני לעומת הרבעון המקביל אשתקד

יחס היעילות ממשיך להשתפר ועומד על 54.8% ברבעון השני

צמיחה
מגמת הצמיחה ניכרת בכל תחומי פעילות הליבה של הבנק:

הכנסות הריבית גדלו ברבעון השני של השנה ב-21% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד, הרווח המימוני מפעילות שוטפת גדל ברבעון השני של השנה בכ-24% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. בהכנסות מעמלות חל גידול בשיעור של 6% ביחס לרבעון המקביל אשתקד עקב גידול בפעילות הבנק.

האשראי לציבור גדל בשיעור של 18.3% בשנה האחרונה (בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד)        וב- 11.4% מתחילת השנה והסתכם ב- 113,932 מיליון ש"ח. הצמיחה באשראי מאופיינת בכל תחומי הפעילות: מגזר העסקים הגדולים צמח בשנה האחרונה בכ-39%, מגזר העסקים הבינוניים צמח       ב-33.4%, מגזר העסקים הקטנים ב-13.8%, האשראי למשקי בית ב- 6.6% וההלוואות לדיור צמחו ב-15%. ברבעון השני של השנה צמח האשראי לציבור בשיעור של 6.1%.

פקדונות הציבור צמחו ב- 6.8% ברבעון השני של השנה ביחס לרבעון הראשון והסתכמו ב- 164,539 מיליון ש"ח. מתחילת השנה גדלו פקדונות הציבור ב -7.2%. 

ריווחיות

הרווח הנקי של קבוצת הבינלאומי הסתכם ברבעון השני של השנה ב-342 מיליון ש"ח, בהשוואה לרווח של 322 מיליון ש"ח ברבעון הראשון של השנה ורווח של 404 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד, בו נרשמו הכנסות חריגות מהפסדי אשראי על רקע היציאה ממשבר הקורונה. התשואה להון הגיעה ל- 13.8%. במחצית הראשונה של השנה הרווח הסתכם ב- 664 מיליון ש"ח, בהשוואה ל-708 מיליון ש"ח במחצית המקבילה אשתקד והתשואה להון הגיעה ל-13.3%.

הוצאות בגין הפסדי אשראי הסתכמו ברבעון השני של השנה ב-31 מיליון ש"ח בהשוואה להכנסה בסך של 128 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד, גידול של 159 מיליון ש"ח. הגידול נובע בעיקר מכך שאשתקד נרשמו הכנסות חריגות בגין הפסדי אשראי בסך של 114 מיליון ש"ח, שנבעו מקיטון בהפרשה הקבוצתית המוסבר בשיפור במדדים הכלכליים ביציאה ממשבר הקורונה. ברבעון השני של השנה נרשם גידול בהפרשה הקבוצתית עקב הצמיחה בהיקף האשראי התקין.

היקף האשראי הבעייתי ירד בשיעור של כ- 21% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד ובכ- 15% בהשוואה לסוף שנת 2021 .

התייעלות

יחס היעילות ממשיך להשתפר ועומד על שיעור של 54.8% ברבעון השני של השנה לעומת 57.5% בתקופה המקבילה אשתקד. הבנק ממשיך בתהליכי ההתייעלות שכוללים, בין היתר, ייעול ואוטומאציה של תהליכי העבודה, חדשנות בדיגיטל ושימוש מתקדם בדאטה. כל אלה מאפשרים שיפור עיקבי והדרגתי ביחס היעילות.

ההוצאות התפעוליות והאחרות הסתכמו ברבעון השני ב-662 מיליון ש"ח, ירידה של 3.2% ביחס לרבעון הראשון של 2022 וגידול של 1.5% בהשוואה לרבעון השני אשתקד. הוצאות אחזקה ופחת בניינים וציוד ירדו בשיעור של 4.7% ברבעון השני של השנה ביחס לתקופה המקבילה אשתקד וזאת בעקבות התייעלות בנכסי הנדל"ן בקבוצה.

איתנות פיננסית

ההון המיוחס לבעלי מניות הבנק הגיע ל- 9,973 מיליון ש"ח. יחס הון עצמי רובד 1 עומד על 10.15%, גבוה בכ-0.9% מהיחס הרגולטורי הנדרש.

בבהתאם למדיניות חלוקת רווחים שאימץ דירקטוריון הבנק, הבנק מחלק דיבידנד בשיעור של עד 50% מהרווח הנקי השנתי. דירקטוריון הבנק אישר היום חלוקת דיבידנד בסך של 170 מיליון ש"ח המהווים כ- 50% מהרווח הנקי לרבעון השני של שנת 2022. זאת בנוסף לדיבידנדים בסך של 540 מיליון ש"ח שחולקו השנה. תשואת הדיבידנד השנתית, נכון ל-31 ביולי 2022, הגיעה ל-8.6% - תשואת הדיבידנד הגבוהה במערכת.

13.03.22 - חדש בבינלאומי: Beyond - תוכנית הטבות המעניקה חוויות ללקוחות בעולמות התעופה והתיירות

ללקוחות הבנק יוצעו הטבות הכוללות טיסות וחבילות נופש במגוון חברות תעופה, הן סדירות והן לואו קוסט בין ההטבות הבלעדיות:
שדרוגים להופעות של אדל וקולדפליי בחו"ל, כרטיס מתנה למופעי מיוזיקל בלונדון ובניו יורק, שדרוג כרטיס לרבע גמר ליגת האלופות, ספא זוגי חינם במלונות ישרוטל קולקשיין  ועוד.
 
Beyond מציעה את יחס הצבירה הטוב ביותר מבין מועדוני התעופה, שקיפות בצבירת נקודות כאשר כל נקודה שווה שקל, ומאפשרת ליהנות גם מהטבות של חברות האשראי.
 
הבנק הבינלאומי משיק תוכנית הטבות  – Beyond שמציעה עולם של חוויות והטבות מרגשות ללקוחות הבנק. לקוחות הבנק שיזמינו כרטיס אשראי בנקאי Beyond
(כרטיס מסוג גולד, כרטיס פלטינום וכרטיס זהב עסקי לעסקים קטנים) יוכלו לצבור נקודות כאשר כל נקודה שנצברה שווה שקל אחד לטובת מימוש באתר Beyond שיושק בקרוב.  
אתר Beyond, אתר ייחודי וייעודי רק ללקוחות הבינלאומי, יוקם ויתופעל על ידי חברת התיירות המובילה איסתא, ויציע מגוון רחב של הטבות וחוויות בעולמות הנופש והפנאי בארץ ובחו"ל, אותן ניתן יהיה לרכוש גם בנקודות הנצברות של Beyond: טיסות למגוון ענק של יעדים עם מגוון חברות תעופה מקומיות וזרות, הן חברות סדירות והן לואו קוסט, מלונות בארץ ובחו"ל, אירועי ספורט בחו"ל, מופעים וחופשות קונספט כגון יוגה, גלישה,  אקסטרים וכו. 
לקוחות Beyond ייהנו גם מהטבות נוספות ללא חיוב בנקודות למשל: כניסה זוגית חינם לטרקלינים במסגרת smart delay* בעיכוב טיסה, 1% עמלת המרת מט"ח (*בכרטיסי פלטינום חדשים בלבד), הטבת שליחות מט"ח עד הבית, הנחה של 25% בביטוח לנוסעים לחו"ל*,  הטבות צרכנות של חברות כרטיסי האשראי כמו מבצעי  1+1  ושפע אטרקציות (כולל כפל הטבות).
כמו כן מציעה Beyond הטבות מיוחדות ללקוחות שירכשו חופשה למשל:  שדרוג VIP  בחינם למזמינים חבילה להופעה בחו"ל של קולדפליי ואדל,  שדרוגים לכרטיסים של רבע גמר ליגת האלופות, כרטיס למופעי מיוזיקל במתנה למזמינים חופשה ללונדון או ניו יורק,  נהג פרטי מהשדה למלון למזמינים חופשות באמצעות הכרטיס, חבילת ספא זוגית חינם למזמינים נופש במלונות ישרוטל קולקשיין ועוד.
 
צבירת הנקודות מחושבת לפי יחסי צבירה משתנים בהתאם למחזור העסקאות החודשי בכרטיס Beyond, כאשר קיימים 3 סטטוסים אשר נקבעים כל חודש בהתאם לרמת ההוצאות בכרטיס:  Plus, Priority, Premier ולמעשה כל חודש מהווה הזדמנות חדשה לצבירה לפי יחס  משופר. יחס ההמרה המקסימלי הוא נקודה בגין רכישה בארץ של 160 ש"ח. על עסקאות בחו"ל או באונליין חו"ל באתרים בינלאומיים הלקוח צובר פי 2 נקודות וניתן להגיע לצבירה של נקודה ברכישה בשווי של  80 ש"ח . בעתיד יוכלו הלקוחות ליהנות גם מקבלת נקודות בגין פעולות בנקאיות. 
יתרון נוסף הוא שהלקוח יכול להתעדכן מדי יום בצבירת הנקודות באתר ובאפליקציית הבנק .יתרון חשוב נוסף הוא שכל נקודה שוות ערך לשקל אחד, דבר המגביר את השקיפות והקלות להזמנת והוזלת החופשה. מצטרפים חדשים יקבלו מתנת הצטרפות של 50 נקודות. 
יתרון ייחודי לBeyond- הוא שהצבירה משותפת לכלל כרטיסי Beyond שבחשבון המשותף. כל כרטיס צובר על בסיס הפעילות שלו, אך הנקודות נסכמות יחד בחשבון ומאפשרות ליהנות מצבירה גבוהה יותר של הנקודות כמשפחה. הנקודות יהיו בתוקף למשך  12 חודשים. 
לקוחות Beyond נהנים ממגוון הטבות למשל: 
 • מימוש נקודות למגוון רחב של חבילות נופש בארץ ובחו"ל- לא רק טיסות ומלונות 
 • שקיפות - נקודה שווה שקל 
 • יחס המרה מצוין - ניתן להגיע עד ליחס המרה של 160 ₪ בארץ מעניק  1 נקודה 
 • כפל נקודות על רכישות חו"ל (כולל און ליין)  עד ליחס המרה של 80 ₪ = 1 נקודה
 • צבירת נקודות משותפת לחשבון 
 • לקוחות Beyond ייהנו גם מהטבות של כאל או מקס בכרטיס 
 • עדכון יומי של הנקודות באתר ובאפליקציית הבנק   
 • צבירת הטבות כפולה לחברים במועדוני תעופה
 • בעתיד- הנחה של 25% בביטוח לנוסעים לחו"ל
 • בעתיד יוכלו הלקוחות ליהנות גם מקבלת נקודות בגין פעולות בנקאיות
 
רון גריסרו סמנכ"ל וראש החטיבה הבנקאית: "הבינלאומי, כבנק מחולל תחרות, מקדם מהלכים שמטרתם שיפור הצעת הערך ללקוחות תוך דגש על דיגיטל מתקדם ויעיל בשילוב שרות ייעוצי מקצועי ואישי. הבינלאומי היה הראשון, שהשיק את מערכת מולטי בנק שמאפשרת השוואה בין שירותים פיננסים במסגרת הבנקאות הפתוחה וזאת מתוך מטרה לשפר את הצעת הערך ללקוחותיו. היום משיק הבנק מהלך נוסף ללקוחותיו- תוכנית נאמנות ייחודית ומתקדמת, מהלך שמטיב את הצעת הערך של הבינלאומי ללקוחותיו ומאפשר להם לקבל הטבות וחוויות ייחודיות. "
רעות עצמוני-כהן, מנהלת תוכנית הנאמנות Beyond בבנק: " Beyond מייצרת ערך אמיתי ומשמעותי ללקוחות ומאפשרת להם ליהנות מעולם רחב של חוויות שהן מעבר לשגרה, ומעבר למוכר ולידוע כשם התוכנית - Beyond. יצרנו חווית לקוח דיגיטלית מתקדמת, הנקודות מתעדכנות יומית באפליקציית הבנק וניתן לממשן בכל עת באתר Beyond. בנוסף קיימת שקיפות מלאה ללקוחות בכך שכל נקודה שוות ערך לשקל אחד, עבור רכישה של כל חופשה עליה חלמו."
נבו גל, סמנכ"ל פיתוח עסקי של קבוצת איסתא: ״אנו גאים להיות שותפים במיזם הייחודי  של הבנק הבינלאומי- Beyond, המאגד בתוכו את כל עולמות התוכן של קבוצת איסתא ועוד מגוון הצעות ייחודיות והטבות בתחום התיירות והתעופה שיתנו ערך ייחודי ללקוחות הבנק״.
 
*בעתיד **האשראי לשיקול דעת הבנק 

07.03.22 - פרסום דו"חות כספיים רבעון רביעי 2021

רווח נקי של 1,405 מיליון ש"ח לבינלאומי בשנת 2021 
גידול של 87.3% ביחס לשנת 2020
התשואה להון - 14.7%

רווח נקי של 333 מיליון ש"ח ברבעון הרביעי של 2021
גידול של 58.6% ביחס לרבעון המקביל אשתקד
 התשואה להון - 14%

צמיחה באשראי לציבור - 10.8% בשנת 2021 
ו-5.4% ברבעון הרביעי של השנה

הבנק ממשיך להתייעל ויחס היעילות השתפר בשנת 2021 ל - 58.3%

יחס הון עצמי רובד 1 לרכיבי סיכון- 11.46%

ריווחיות
רווחי שיא לבינלאומי: הרווח הנקי של קבוצת הבינלאומי הסתכם בשנת 2021 ב- 1,405 מיליון ש"ח בהשוואה  ל-750 מיליון ש"ח בשנת 2020, גידול של 87.3%. התשואה להון הגיעה ל-14.7% לעומת תשואה להון של 8.6% בשנת 2020.  ברבעון הרביעי הסתכם הרווח הנקי ב-333 מיליון ש"ח בהשוואה ל- 210 מיליון ש"ח ברבעון המקביל בשנת 2020, גידול של 58.6% והתשואה להון הגיעה ל - 14%.

צמיחה והתייעלות
הבינלאומי ממשיך במגמת הצמיחה העיקבית שניכרת בכל תחומי הפעילות: הכנסות הבנק גדלו בשנת 2021 ב-9.4% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד והסתכמו ב-4,550 מיליון ש"ח. הרווח המימוני נטו גדל בכ-11.2%, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד והסתכם ב-3,097 מיליון ש"ח. בהכנסות מעמלות חל גידול בשיעור של 5.3% והן הסתכמו ב-1,444 מיליון ש"ח, ההכנסות מעמלות פעילות שוק ההון צמחו בשיעור של 7.3%.
האשראי לציבור גדל בשנה האחרונה בשיעור של 10.8% והסתכם ב- 102,240 מיליון ש"ח. הצמיחה באשראי מאופיינת בפיזור האשראי ושמירה על מדיניות ניהול סיכונים מידתית. תיק ההלוואות לדיור צמח ב- 13.8%, מגזר העסקים הקטנים ב-11.5%, העסקים הבינוניים ב- 13.3%, העסקים הגדולים ב- 11%, והאשראי למשקי בית     ב- 6%. ברבעון הרביעי גדל האשראי לציבור ב-5.4%. 
הצמיחה ניכרת גם בתחומי שוק ההון ויעוץ השקעות: תיק נכסי הלקוחות (פקדונות וניירות ערך) צמח בשנה האחרונה בשיעור של 13.5% והסתכם ב-601 מיליארד ש"ח. 

הבינלאומי ממשיך להתייעל - יחס היעילות הסתכם ב- 58.3% בשנת 2021, זאת בהשוואה ל-61.8% בשנת 2020. ההוצאות התפעוליות והאחרות גדלו בשנת 2021 בשיעור של 3.2% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, גידול שמוסבר בעליה בהוצאות השכר על רקע התאמת רכיבי התגמול המשתנים לרווחיות הבנק. כמו כן, השנה, נכללו הוצאות סילוק בגין תכנית פרישה מוקדמת שבוצעה בעיקר ברבעון הרביעי של השנה. תהליכי ההתייעלות שמיישם הבנק ותכנית הפרישה מרצון שבוצעה בסוף השנה הביאו לירידה של כ-4.6% במצבת המשרות הממוצעת בבנק. 

איתנות פיננסית

נמשכת מגמת העלייה בהון המיוחס לבעלי מניות הבנק שצמח בשנת 2021 ב-9.4% (גידול של 862 מיליון ש"ח) ומסתכם ב-31 בדצמבר 2021 ב- 10,003 מיליון ש"ח. יחס הון עצמי רובד 1 הגיע ל-11.46% לעומת היחס הרגולטורי הנדרש של 8.25% פער של כ-3.2% (2.2% ללא הקלות ההון הרגולטוריות) הפער הגבוה ביותר במערכת.  
דירקטוריון הבנק אישר היום חלוקת דיבידנד בסך של 165 מיליון ש"ח המהווים 50% מהרווח הנקי לרבעון הרביעי של 2021 זאת בנוסף לדיבידנד בסך 215 מיליון ש"ח שחולק בינואר השנה. בשנת 2021 חילק הבנק דיבידנד בסך של 545 מיליון ש"ח. תשואת הדיבידנד השנתית נכון ל-14.2.22 הגיעה ל-6.07%.

 

איכות תיק האשראי

ההכנסות בגין הפסדי אשראי הסתכמו בשנת 2021 ב-216 מיליון ש"ח (שיעור הפרשה שלילי של 0.23%) , בהשוואה להוצאות בסך של 464 מיליון ש"ח (שיעור הפרשה חיובי של 0.52%) בשנת 2020. בשנת 2021 נרשמו הכנסות בגין הפסדי אשראי והן נבעו בעיקר מקיטון בהפרשה הקבוצתית, המוסבר בשיפור במדדים המאקרו כלכליים ובאינדיקטורים המצביעים על רמת הסיכון הגלומה בתיק האשראי של הבנק ומהמשך הירידה בהיקף החובות הנמצאים בדחיית תשלומים (המהווים 0.08% מסך האשראי לציבור). בשנת 2020, ההוצאות בגין הפסדי אשראי נבעו בעיקר מגידול בהפרשה הקבוצתית בעקבות המשך שינויים בסביבה המאקרו כלכלית כתוצאה מהתפשטות נגיף הקורונה וחוסר הוודאות באשר להשפעה על מצב המשק והלווים.  

חדשנות ודיגיטל 

הבינלאומי ממשיך לפתח מוצרים ושירותים חדשניים באפליקציה ובאתר שזוכים לשיעורי שימוש גבוהים ולשביעות רצון גבוהה של הלקוחות. שנת 2021 היתה השנה בה הבינלאומי נכנס לעולם הארנקים הדיגיטליים: בראשית השנה פיתח ארנק דיגיטלי -  FibiPayוכן מציע ללקוחותיו גם את Apple Pay    ו- Google Pay. עם כניסת הבנקאות הפתוחה ו"מעבר בקליק" היה הבינלאומי הראשון שפתח את MultiBank , אגרגציה רב בנקאית שמאפשרת השוואת שירותים ומגבירה את יכולת התחרות. בנוסף, הושקו מגוון חידושים ושדרוגים בפעילות בדיגיטל בתחומי ההשקעות בהן הבינלאומי מתמקד ומוביל: מערכת הייעוץ  Advise.Me, ביעוץ פנסיוני, במשכנתאות (בקשת משכנתא בדיגיטל וקבלת אישור עקרוני) וכן חידושים ללקוחות העיסקיים בתחומי מט"ח וערבויות. הבינלאומי משקיע בפיתוח שירותים דיגיטלים חדשניים שמביאים לשיפור וייעול השרות ללקוחות. 

 

סמדר ברבר צדיק מנכ"ל קבוצת הבינלאומי אמרה כי: "התוצאות שמציג הבינלאומי בשנת 2021 משקפות את צמיחת הבנק בכל תחומי המיקוד האסטרטגים, צמיחה שבאה לידי ביטוי בגידול מואץ הן באשראי והן בנכסי לקוחות. חשוב להדגיש את רמת הריווחיות הגבוהה של הבינלאומי לאורך זמן, תוך תנודתיות נמוכה ושמירה על איתנות גבוהה. 

בימים אלה מציינים שנתיים למשבר העולמי הבריאותי, שמשפיע על העולם כולו בהיבטים חברתיים וכלכליים. הבינלאומי הקפיד לאורך כל התקופה להעניק ללקוחותיו סיוע ותמיכה שהתבטאו בדחיית החזרי הלוואות, בהענקת אשראי לעסקים ולמשקי בית וביעוץ השקעות יזום במהלך התנודתיות ואי הוודאות שאיפיינה את השווקים. עוד הקפיד הבנק לפתח מגוון כלים דיגיטלים חדשניים בכל תחומי הפעילות, כלים שמקלים ומיעלים את קבלת השירות  במיוחד במציאות של ריחוק חברתי. האיתנות הגבוהה של הבנק יחד עם החוזקה הניהולית הביאו את הבנק לצלוח את המשבר בצורה טובה תוך צמיחה מתמשכת, התיעלות וחדשנות.
כבנק הראשון שהשיק מערכת השוואתית על בסיס הבנקאות הפתוחה - מערכת מולטיבנק, ימשיך הבינלאומי להתחרות ולצמוח הן בתחום ההובלה של הבנק – תחום השקעות, והן במגוון תחומי הפעילות הבנקאים. כבנק מחולל תחרות נמשיך לפתח אמצעים דיגיטלים חדשניים ולהציע ללקוחותינו הצעות ערך תחרותיות".     

09.02.22 -הבנק הבינלאומי מיישם מודל חדשני של NLP באפליקציית התכתבות עם בנקאי

הבנק הבינלאומי יישם בימים אלו מודלNLP  (Natural Language Processing) מתקדם יחד עם חברת מלינגו ואופיסופט, במטרה לשפר ולייעל את חווית הלקוח בערוץ הדיגיטלי.

המערכת הייחודית שהוטמעה, מאפשרת להבין באופן אוטומטי את כוונת הלקוח בפניה שכתב במערכת ובכך לבצע טיפול יעיל ומדויק יותר של כל פניה.
זהו יישום מתקדם המבוסס על המוצר Morfix Insights של מלינגו. המוצר משלב טכנולוגיות לימוד מכונה ו- NLPומשולב ב- Real Time במערכת "התכתבות עם בנקאי" של הבנק.

איריס לבנון סמנכ"לית IT Innovation ושמעון פליקוביץ מנהל טכנולוגיות דאטה בבנק ציינו כי "אנחנו שמחים להטמיע טכנולוגיות מתקדמות בתחום הדאטה כדי לקדם את השירות ללקוח. אלה חלק ממהלכי חדשנות טכנולוגיים שאנחנו מקדמים בבנק לטובת הלקוח."

לימור שוורץ מנהלת הדאטה בבנק: "הטמעת מודלים מתקדמים הם חלק מאסטרטגית הדאטה שאנחנו מקדמים בבנק, על מנת לקדם פרסונליזציה וחוויה מותאמת אישית ללקוחות הבנק".

אמיר שלום מנכ"ל מלינגו וצביקה גולדרייך מנכ"ל אופיסופט: "אנחנו מברכים על היישום פורץ הדרך בבנק הבינלאומי, מדובר בפתרון מתקדם של Morfix insights.  המוצר מתבסס על טכנולוגיית עיבוד שפה מתקדמות בשילוב טכנולוגיות Machine Learning ייחודיות לשפות שמיות בכלל ולשפה העברית בפרט".