איך להשקיע במניות בבורסה

תמיד רציתם להשקיע במניות בבורסה ולא ידעתם איך להתחיל? צירפנו לכם מדריך פרקטי שיפרט את הצעדים הראשונים הדרושים לצורך פתיחת תיק השקעות כבר היום.

איך להשקיע בבורסה לבד?

כל אדם יכול לפתוח תיק השקעות משלו. יחד עם זאת, חשוב לבצע מחקר מעמיק לפני כל פעולה, לכן לטובת העניין, אנו מנגישים ללקוחותינו מגוון כלים תומכי החלטה וביניהם: המלצות אנליסטים, סנטימנט חדשות, דו"חות AI ועוד. בנוסף, לקוחות של הבנק המתקשרים עמו בהסכמי ייעוץ השקעות מקבלים ליווי מקצועי ואמין בבניית תיק השקעות ובחירת הנכסים**.

האם נדרש סכום מינימלי להשקעה בבורסה?

בעוד ישנן דעות לפיהן כדי לייצר תיק השקעות מגוון נדרש סכום של כמה אלפי ש"ח לפחות, בפועל קיימים מוצרי השקעה שונים, בארץ ובחו"ל, באמצעותם ניתן להשיג השקעה מפוזרת ומגוונת גם בסכומים נמוכים וביניהם: מגוון רחב של מוצרים מחקי מדדים (למשל ETF, ETN) וקרנות נאמנות. באמצעות השקעה בקרנות נאמנות המנוהלות בארץ, ניתן אף לחסוך בעמלות המינימום או אפילו לייתר עמלות קניה/מכירה.

כיצד מתחילים להשקיע במניות ולסחור בבורסה?

הבנק מעמיד לשירות לקוחותיו הקיימים והמצטרפים החדשים (כולל המצטרפים בערוץ דיגיטלי) פלטפורמת מתקדמת למסחר עצמאי המציעה מגוון רחב של כלים תומכי החלטה וכלים התומכים במסחר נוח כגון: פקודות מסחר מתקדמות, מסחר באמצעות אסטרטגיות ועוד.

קיימות פלטפורמות נוספות לצורך מסחר בבורסה באתרי המסחר הייעודיים אצל הגופים השונים, אליהם יש להירשם או להתחבר. חשוב לבחון את הכלים המקצועיים העומדים לרשות המשקיעים בכל פלטפורמה.

מהי התשואה הממוצעת בתיק השקעות?

לא ניתן להבטיח תשואה בתיק ההשקעות. התשואה מושפעת ממגוון רחב של פרמטרים הן ברמת המאקרו והן ברמת המיקרו, אשר עשויים בכל רגע להשפיע על התיק. לכן, מומלץ לבנות תיק השקעות לאחר ביצוע מחקר מדוקדק, הכולל ניהול סיכונים ופיזור השקעות במידת הצורך.

מחשבון לחישוב תשואה התומך בביצוע המעקב עומד לשירותכם בבנק.

* אין לראות בפרסום זה משום ייעוץ, המלצה או חוות דעת בנוגע לכדאיות ההשקעה, והוא אינו יכול לבוא במקום ייעוץ המותאם לצרכיו ומטרותיו של כל אדם.

השירותים המפורטים יינתנו בכפוף לתנאי הבנק ואין לראות בפרסום משום הסכמה או התחייבות למתן השירותים. הבנק רשאי לשנות את תנאי השירותים או להפסיקם בכל עת.  

** קבלת שירותי ייעוץ השקעות מותנת בחתימה על הסכם ייעוץ וכפופה לתנאים המלאים המפורטים במסמכי הבנק.